LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 23. līdz 29.maijam Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 57 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 17 zādzībām (tai skaitā 5 – no dzīvokļa vai mājas, 3 – no automašīnām), 2 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 ģimenes konfliktiem, 10 huligānisma gadījumiem. Konstatēta patvaļīga koka cirtes Ludzas nov. Pildas pagastā un Zilupes nov. Lauderu pagasta teritorijā. Uzsākti 13 kriminālprocesi. Sastādīti 39 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 72 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 2 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā – 1 vieglas automašīnas vadītājs un 1 mopēdists. Nedēļas laikā nav konstatēts neviens ceļu satiksmes negadījums.
***
23.maijā ap plkst.14:50 policijā saņemts paziņojums, ka Ludzā, Latgales ielā no daudzdzīvokļu mājas pagrabtelpas nozagts velosipēds Cross Wind melnbalta krāsā, ar disku bremzēm priekšā un ar rāmja amortizatoru. Materiālais zaudējums – ap Ls 200. uzsākts kriminālprocess. Vainīga persona un nozagta manta tiek meklētas.
Policija lūdz visus iedzīvotājus, kam ir jebkāda informācija, kas varētu sekmēt nozagtās mantas atrašanu, ziņot policijai pa tālr.: 112 vai 65703800. Anonimitāte garantēta. Iepriekš pateicamies par atsaucību!

***
23.maijā konstatēts, ka Ludzas nov. Briģu pag. c.Brigi no kādas neaizslēgtas saimniecības ēkas nozagti 2 zirgvilkmes arkli.

***
Aizvadītājā nedēļā Ludzas nov. Rundēnu pag. 2 reizes apzagts kāds īpašums. Šī īpašuma teritorijā atrodas māja, kura ir neapdzīvota, tomēr saimnieks regulāri apmeklē savu īpašumu.
Pirmā zādzība konstatēta 25.maijā, kad no mājas nozagtas dažādas mantas. Garnadži iekļuva iekšā, uzlaužot ieejas durvis.
Otrais paziņojums saņemts no saimnieka pēc dažām dienām, svētdien no rīta, kad tika konstatēts, ka no šī īpašumā esošās kokzāģētavas nozagti elektrodzinēji. Kopējais materiālais zaudējums – ap Ls 500. Abos gadījumos uzsākti kriminālprocesi un notiek tālāka izmeklēšana.

***

26.maijā no rīta konstatēts, ka Ludzas nov. Ņukšu pagastā no kāda traktora nolieta dīzeļdegviela – ap 140 litri. Policija noskaidro notikušā apstākļus. Tiek lemts jautājums par kriminālprocesa uzsākšanu.

***
26.maijā ap pusdienlaiku Kārsavā, Vienības ielā no kāda lielveikala izdarīta pārtikas zādzība: 1940.gadā dzimusī sieviete nozaga pārtiku (dažas šokolādes, kafiju un majonēzi ) uz summu Ls 5,65. Šī sieviete agrāk nebija policijas redzeslokā. Par zādzības izdarīšanu uzsākts kriminālprocess.

***
27.maijā policijā saņemti 2 paziņojumi par atrastiem kara laika lādiņiem:
Pirmais paziņojums saņemts no rīta, kad Kārsavas nov. Mežvidu pag. uz lauka atrasti 3 kara laika artilērijas lādiņi.
Otrais līdzīgais gadījums konstatēts Ludzas nov. Isnaudas pagastā ap plkst.20:25, kad atrasts 1 nesprādzis kara laika lādiņš.
Abos gadījumos paziņots Zemessardzes nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai.
***
28.maijā ap plkst.16:45 Ludzā, Dagdas ielā no kādas SIA teritorijas 2 vīrieši no vārtiem norāva alumīnija skārda gabalus un nozaga tos. Uzsākts kriminālprocess. Abi vīrieši agrāk jau bija nonākuši policijas redzeslokā. Izmeklēšana turpinās.

***
29.maijā konstatēts, ka Kārsavas nov. Goliševas pag. uzlauztas kādas mājas durvis un izdarīta mantu zādzība. Notiek zādzības apstākļu un nodarīta materiāla zaudējuma apmēra noskaidrošana.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore