LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 6. līdz 13. jūnijam Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 62 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 12 zādzībām (tai skaitā 4 – no mājas vai dzīvokļa), 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 2 ģimenes konfliktiem, 12 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 13 kriminālprocesi. Sastādīti 39 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 69 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 3 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā – 2 automašīnas vadītāji, pret vienu no kuriem uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu bez tiesībām alkohola reibumā , un 1 velosipēdists. Nedēļas nogalē konstatēti 3 ceļu satiksmes negadījumi, bojā gājušo nav, vienā gadījumā cieta motorollera vadītājs.
***
23. aprīlī Ludzā, Latgales ielā kādā lielveikalā tika konstatēts, ka nozagti alkoholiskie dzērieni – 4 tekilas pudeles. Izmantojot videonovērošanas ierakstus, policijas darbinieki noskaidroja vainīgā personību. To ir izdarījis 1982. gadā dzimušais vīrietis. Izmeklēšanā noskaidrots, ka pirmās 2 pudeles viņš bija nozadzis ap plkst. 11:20 un tajā pat dienā pēc vēl divām pudelēm garnadzis ieradās veikalā pēc 2 stundām. Pašlaik tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu. Vīrietis agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par likumu pārkāpumiem.
***
7. jūnijā no rīta Ciblas nov. Zvirgzdenes pag. vīrietis, kurš pieskata sava kaimiņa māju, kamēr tās saimnieks atrodas medicīnas iestādē, konstatēja, ka mājai uzlauzta piekarama atslēga un iekšā atradās kāds vīrietis. Par nelikumīgu iekļūšanu mājā uzsākts kriminālprocess. Vainīgā persona – 1958. gadā dzimušais vīrietis, kurš agrāk jau tiesāts par līdzīgo likuma pārkāpumu.
***
9. jūnijā policijā saņemts paziņojums, ka Ciblas nov. Pušmucovas pag. izdarīta mantu zādzība no kādas mājas. Uzsākta kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka laika posmā no 7. līdz 8. jūnijam, saimnieka prombūtnes laikā, pagaidām nenoskaidrotas personas iekļuva mājā. Garnadžu guvums – radioaparāts, televizors, dekoders, antena, putekļu sūcējs, dažādas drēbes un 2 rīteņi. Kopējais nodarīta materiāla zaudējuma apmērs – ap Ls 472. Nozagtas mantas un vainīgas personas tiek meklētas.
***
11. jūnijā ap plkst. 10:20 medicīnas iestādē nogādāts 1954. gadā dzimušais vīrietis ar miesas bojājumiem. Noskaidrots, ka pie Nirzas dzelzceļa stacijas ( Ludzas nov. Nirzas pag.) šo vīrieti piekāva kādas nepazīstamas personas, kā rezultātā viņš guva sejas sasitumus. Policija noskaidro notikušā apstākļus.
***
12. jūnijā ap pusdienlaiku Ciblas nov. Zvirgzdenes pag. no kāda neaizslēgta dzīvokļa no ledusskapja nozagta gaļa – ap 10 kg. Noskaidrots, ka to ir izdarījis kāds 1967. gadā dzimušais vīrietis.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore