LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

Laika posmā no š.g. 20. līdz 27.jūnijam Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 68 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 5 zādzībām, 9 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 2 ģimenes konfliktiem, 14 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 5 kriminālprocesi. Sastādīti 30 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 53 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, tai skaitā svētku dienās – 34, 11 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā ( to starp 7 gadījumi konstatēti Līgo dienās): alkohola reibumā pie stūres atradās 2 automašīnu vadītāji un 9 velosipēdisti. Nedēļas laikā konstatēti 7 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 1 gājējs, bojā gājušo nav. No visām reģistrētām avārijām 4 notika brīvdienu laikā, cietušo nav.

***
21.jūnijā ap pusdienlaiku Ludzā, Miglinīka ielā notika zādzība. Kamēr mājas saimnieks atradās pagalmā, nenoskaidrota persona iekļuva viņa mājā un nozaga naudu -ap Ls 73, kara laika medaļas un pārtikas produktus no ledusskapja.

***
22.jūnijā ap plkst.12:00 Ludzas nov. Nirzas pag. Rosmuižas teritorijā mežā tika atrasti 16 nesprāguši kara laika lādiņi. Izsaukti Zemessardzes nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieri.

***
23.jūnijā konstatēts, ka Zilupes nov. Pasienes pag. Dolgiju teritorijā no elektrolīnijas nozagti alumīnija vadi – 370 metri.

***
Naktī uz 24.jūniju konstatēti 2 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi.
Pirmais paziņojums saņemts ap plkst. 01:15par to, ka Ciblas nov. Felicianovā 4 pagaidām nenoskaidrotas personas piekāva kādu vīrieti.
Otrais gadījums konstatēts ap plkst. 04:30 pilsētā Ludzā, kad Stroda ielā nenoskaidrota persona nodarīja miesas bojājumus kādam vīrietim.
Abos gadījumos notiek visu saistīto ar notikušo apstākļu noskaidrošana.

***
Svētku laikā konstatēti 2 gadījumi, kad iedzīvotāji nepakļāvās policijas darbinieku likumīgajām prasībām: naktī uz 24.jūniju ap plkst. 02:00 Ludzas nov. Isnaudas pag. 1988.gadā dzimušais vīrietis izrādīja nepakļaušanos un naktī uz 25.jūniju ap plkst. 01:30 Ciblas nov. Līdumnieku pag. 1989.gadā dzimušais vīrietis izdarīja līdzīgo pārkāpumu. Abos gadījumos vīrieši tiks saukti pie administratīvās atbildības.

***
24.jūnijā naktī ap plkst.03:00 Ludzas nov. Briģu pag. Ņivņikos kāda automašīna ietriecās elektrolīnijas stabā un, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumus, nepaziņojot policijai, no notikuma vietas aizbrauca. Veicot meklēšanas pasākumus, tajā pat dienā saistītais ar notikušo transportlīdzeklis un vainīgais autovadītājs noskaidroti. Izrādījās, ka tas bija kāds 1972.gadā dzimušais rīdzinieks, kurš bija iebraucis stabā ar automašīnu Volvo. Pārkāpējs tika saukts pie administratīvās atbildības.

***
24.jūnijā ap plkst.17:00 policijā saņemts paziņojums, ka Ludzā, Raiņa ielā nenoskaidrotos apstākļos no kādas mājas pazuda nauda – ap Ls 200.

***
25.jūnijā agrā rītā Kārsavas nov. Salnavas pag. konstatēti 3 tīšas mantas bojāšanas gadījumi: kādai automašīnai Audi 80 tika sadurtās 4 riepas, automašīnas Opel Astra pārdurtās 3 riepas un izsisti logu stikli, bet vēl vienai automašīnai Audi 80 tika pārdurtas 3 riepas. Operatīvi rīkojoties pa karstām pēdām policijas darbinieki aizturēja kādu 1962.gadā dzimušo vīrieti.

***
25.jūnijā ap plkst.22:00 Ludzas nov. Cirmas pag. kādā sādžā kopīgas alkohola lietošanas laikā 1964.gadā dzimušais vīrietis nodarīja miesas bojājumus savai kopdzīvotājai.

***
17.jūnijā no rīta policijā saņemts paziņojums par mantu zādzību: Ludzas nov. Pureņu pag. no kādas nedzīvojamās mājas un saimniecības ēkas pazuda krāsns čuguna virsmas. Nodarītā materiāla zaudējuma apmērs – Ls 130. Notiek apstākļu noskaidrošana.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore