LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 1. līdz 8. augustam Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 64 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 7 zādzībām (tai skaitā 3 – no dzīvokļa vai mājas, 2 – no automašīnām), 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 4 ģimenes konfliktiem, 6 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 15 kriminālprocesi. Sastādīti 24 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 83 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 4 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 2 automašīnas vadītāji un 2 mopēdisti. Nedēļas laikā konstatēti 8 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 1 persona – autovadītāja, bojā gājušo nav.

***
Kā jau rakstīts kriminālhronikā, naktī no 7. uz 8. jūliju un naktī no 12. uz 13. jūliju Ludzā, Lielā Ezerkrasta ielā no kādas privātmājas nozagtas dažādas mantas un nauda. Turpinot izmeklēšanu, policijas darbinieki noskaidroja vainīgā personību. Izrādījās, ka tas bija 1982. gadā dzimušais vīrietis.

***
1. augustā pēc pusdienām Ciblas nov. Blontu pagastā kāds vietējais iedzīvotājs uz ganībām atrada Otrā pasaules kara laika lādiņu. Paziņots Zemessardzes nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai.

***
3. augustā policijā saņemts paziņojums, ka Ludzā, Tālavijas ielā no kādas privātmājas pazuda mantas: 2 alumīnija kannas, katls, dārza rātiņi, elektriskais trimmeris, gāzes plīts un gāzes balons. Policijas darbinieki noskaidroja vainīgas personas- to ir izdarījuši 1962.gadā dzimusī sieviete un 1980.gadā dzimušais vīrietis.

***
3. augustā policijā tika reģistrēti 2 paziņojumi par elektrovadu zādzībām no gaisvadu līnijas: pirmais gadījums konstatēts Zilupes nov. Zaļesjes pagastā, kur nozagti alumīnija elektrovadi 1200 metru garumā, otrais gadījums – Ludzas nov. Pureņu pagasta teritorijā, kur nozagti vadi no 16 pārlaidumiem. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs tiek noskaidrots.

***
3. augustā uzsākta kriminālprocesa ietvaros, policijas darbinieki noskaidroja, ka 1973. gadā dzimušais vīrietis vasaras laikā nelikumīgi nocirta 7 melnalkšņus Kārsavas nov. Salnavas pagastā.

***
4. augustā ap plkst. 07:40 Kārsavā, Lauku ielā 1974. gadā dzimusī sieviete netika galā ar automašīnas vadību. Rezultātā transportlīdzeklis nobrauca no ceļa braucamās daļas un aizdegās. Vadītāja ar smadzeņu satricinājumu nogādāta medicīnas iestādē.

***
4. augustā policijā saņemts paziņojums, ka Ludzā, Kr. Barona ielā, sabojājot žogu, nenoskaidrotas personas no būvmateriālu noliktavas nozaga 24 pakas “Paroc” vates. Izmeklēšanas gaitā vainīgās personas noskaidrotas – to ir izdarījuši 1983. gadā un 1986. gadā dzimušie vīrieši.

***
5. augustā plkst. 23:00 reida laikā policijas darbinieki konstatēja, ka veikalā Ludzā, Baznīcas ielā kādam apmeklētājam tika pārdots alkohols pēc plkst. 22:00. Uzsākta administratīvā lietvedība.

***
6. augustā, sestdien, no rīta konstatēts, ka Ludzā, Stacijas ielā tirdzniecības centrā izdarītas dažas zādzības. Minētajā dienā plkst. 09:00 dažādas firmas tirdzniecības vietās, kas atrodas lielveikala 2. stāvā, uzsākot darbu, konstatēja, ka nakts laikā no 5 tirdzniecības vietām nozagta nauda, mobilie telefoni un juvelierizstrādājumi. Materiālais zaudējums – vairāk nekā Ls 15 000. Precīzs nodarīta materiāla zaudējums apmērs tiek noskaidrots.
Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta 3. daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Nozagtās preces un vainīgās personas tiek meklētas.
Policija lūdz visus iedzīvotājus, kuriem ir jebkāda informācija, kas varētu sekmēt šī nozieguma atklāšanu, nekavējoties zvanīt pa tālr.: 112, 65703800 vai personīgi griezties tuvākajā policijas iestādē. Iepriekš pateicamies par atsaucību un palīdzību!

***
6. augustā plkst. 15:20 Ludzā, Latgales šķērsielā automašīnu stāvlaukumā nezināmas personas tīši sabojāja vairākas automašīnas. Uzsākts kriminālprocess. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore