LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 3. līdz 10.oktobrim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 66 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 7 zādzībām ( tai skaitā 1- no lielveikala, 2 – no dzīvokļa vai mājas, 1 – no garāžas), 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 6 ģimenes konfliktiem, 8 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 15 kriminālprocesi. Sastādīts 22 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 80 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 9 (!) gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, to starp 6 automašīnu vadītāji ( 3 gadījumos uzsākti kriminālprocesi par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā bez tiesībām), 2 riteņbraucēji un 1 mopēdists. Nedēļas laikā konstatēti 7 ceļu satiksmes negadījumi, 3 avārijas ar smagām sekām: 2 bojā gājušie un 4 cietušās personas.

***
03.oktobrī Ludzas nov., Nirzas pag. policijas darbinieki, veicot operatīvos pasākumus, kādas viensētas saimniecības ēkā dažādu mantu zādzības izdarīšanas brīdī aizturēja 1954.gadā dzimušu vīrieti. Uzsākts kriminālprocess, tiek noskaidrots, vai aizturēta persona nav saistīta ar citiem noziedzīgajiem nodarījumiem. Izmeklēšana turpinās.

***
5.10.2011. plkst.16:45 Ludzas nov., Cirmas pag., nenoskaidrots automašīnas BMW vadītājs apbraucot pie slēgtas dzelzceļa pārbrauktuves stāvošo automašīnu rindu un šķērsojot dzelzceļa pārbrauktuvi iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur nolauza aizvērtu barjeru un sadūrās ar divām kravas automašīnām DAF. Sadursmē cietušo nav. Rupji pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumu prasības, automašīnas BMW vadītājs atstāja negadījuma vietu. Uzsāktās administratīvās lietvedības ietvaros tiek noskaidroti šis avārijas apstākļi un notikušā iesaistīto personu loks.

***
05.10.2011. ap plkst. 19:50 Kārsavas nov., Mežvidu pag., Mežainčuku teritorijā uz ceļa Kārsava- Rēzekne 1964.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Audi 80, pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur sadūrās ar pretī braucošu automašīnu Nissan Sunny, kuru vadīja 1964.gadā dzimis vīrietis. Abu sadursmē iesaistīto transportlīdzekļu vadītāji gāja bojā notikuma vietā. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 21.nodaļas – “Noziedzīgi nodarījumi pret satiksmes drošību”.
***
06.oktobrī ap plkst.16:10 Ludzas nov., Ņukšu pagasta teritorijā , apturēja automašīna Jeep Grand Cherokee, kuru vadīja 1977.gadā dzimis vīrietis. Automašīnas apskates laikā atrastas un izņemtas 20000 gab. cigaretes “Kiss” bez Latvijas akcīzes marķējuma. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta. Notiek tālāka izmeklēšana.

***
7.oktobrī laika posmā no plkst.13:00 līdz plkst.14:00 Ciblas nov. Līdumnieku pag. no kādas mājas pagalma nozagti alumīnija trauki. Policija noskaidro šī zādzībā iesaistīto personības.

***
7.oktobrī ap plkst.20:00 policijā saņemts paziņojums, ka Kārsavā, Stacijas ielā kādā dzīvoklī 1972.gadā dzimušais vīrietis nodarīja miesas bojājumus 1984.gadā dzimušajām vīrietim. Policija noskaidro nodarīto miesas bojājumu smaguma pakāpi, kā arī citus notikušā apstākļus.

***
7.oktobrī ap plkst.21:49 Ciblas nov. Blontu pag. Čodorānu teritorijā 1976.gadā dzimušais vīrietis, vadot automašīnu VAZ 21051, netika galā ar transportlīdzekļa vadību. Kā rezultātā, automašīna nobrauca no ceļa braucamās daļas un uzbrauca tilta margām. Autovadītājs un 2 pasažieri ar dažādām traumām nogādāti medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana turpinās.

***
9.oktobrī pēc plkst.01:00 naktī policijas darbinieki saņēma paziņojumu, ka Ciblas nov. Līdumnieku pag. kādā mājā kopīgās alkohola lietošanas laikā starp paziņām ir izcēlies konflikts. Notikuma vietā policistu likumīgām prasībām nepakļāvās kāda 1979.gadā dzimusī sieviete, kura par minēto tiks saukta pie administratīvās atbildības. Policija arī turpina noskaidrot notikušā konflikta apstākļus.

***
Laika posmā no š.g. 22.septembra līdz 9.oktobrim Ciblas nov. Līdumnieku pag. no kādas garāžas nozagts motorzāģis “Johnsored”. Uzsākts kriminālprocess. Nozagta manta un vainīga persona tiek meklēti.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore