LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 10.līdz 17.oktobrim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 46 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 11 zādzībām (tai skaitā 3 – no lielveikala, 2 – no dzīvokļa vai mājas, 1 – no automašīnas), 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 ģimenes konfliktiem, 8 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 12 kriminālprocesi. Sastādīti 29 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 54 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 4 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā – visi 6 automašīnu vadītāji. 1 gadījumā uzsākts kriminālprocess par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā bez tiesībām. Nedēļas laikā konstatēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, 2 avārijās cieta transportlīdzekļu vadītāji, bojā gājušo nav.
***
10.oktobrī policijā saņemts paziņojums, ka Ludzas nov. Cirmas pag. kāda dārzu māju kooperatīvā apzagta vasarnīca. Uzsākta kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka nozagti metāla izstrādājumi un koku stādi. Materiālais zaudējums – ap Ls 1000. Aizdomās šī noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek turēts 1966.gadā dzimušais ludzānietis. Vīrietis agrāk ir vairākkārt tiesāts par dažādu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu. Daļēji nozagtas mantas atrastas. Izmeklēšana turpinās.
***
10.oktobrī ap plkst.21:40 Ludzā, Latgales ielā kāda lielveikalā konstatēta kārtēja preču zādzība: 1978.gadā dzimušais vīrietis nozaga degvīna pudeli. Materiālais zaudējums – Ls 4.99.
12.oktobrī ap plkst.11:00 tajā pat veikalā notikusi vēl viena preču zādzība. Šoreiz to ir izdarījusi 1968.gadā dzimusī sieviete. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs – Ls 6.12. Minētā persona jau bija nonākusi policijas redzeslokā par līdzīgo noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.
Abas personas tiek sauktas pie kriminālatbildības.
***
11.oktobrī policijā griezās kāds iedzīvotājs, kurš konstatēja, ka ir apzagta viņa māja Baznīcas ielā, Ludzā. Zādzība notikusi laika posmā no š.g. 4. oktobra līdz noziedzīga nodarījuma konstatēšanas brīdim. Garnadžu guvums- metāla izstrādājumi, veļas mazgājama mašīna, celtniecības materiāli. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs – Ls 805. Uzsākts kriminālprocess. Vainīgas personas un nozagtas mantas tiek meklētas.
***
11.oktobrī ap plkst. 08:30 Ludzas nov. Isnaudas pag. Mežavepru teritorijā uz ceļa A 12 uz ceļa pagrieziena Lietuvas Republikas pilsonis, vadot kravas automašīnu VOLVO, netika galā ar transportlīdzekļa vadīšanu. Kā rezultāta automašīna iebrauca pretējā braukšanas joslā un apgāzās. Vadītājs tika nogādāts medicīnas iestādē, pēc pirmās palīdzības sniegšanas vīrietis atlaists. Noskaidrots, ka vadītājs nebija lietojis alkoholu.
***
13.oktobrī ap plkst.03:00 naktī policijā saņemts paziņojums par to, ka Ciblas nov. Līdumnieku pagastā kopīgas alkohola lietošanas laikā kādai sievietei pazuda mobilais telefons “NOKIA” un nauda – ap Ls 65. Policija noskaidro notikušā apstākļus.
***
15.oktobrī ap plkst.01:45 naktī Ludzā, Baznīcas ielā automašīnas AUDI 100 izsists labais priekšējais durvju logs. Vainīga persona noskaidrota – to ir izdarījis 1975.gadā dzimušais vīrietis.
Šajā naktī 10 minūšu vēlāk policijā saņemts vēl paziņojums. Šoreiz kāda sieviete konstatēja, ka laika posmā no plkst.23:00 līdz plkst. 01:55 no neaizslēgtas mājas Zilupē, Raiņa ielā pazuda 2 mobilie telefoni. Apstākļi noskaidrojas.
Šīs nakts laikā policijā tika saņemts vēl viens paziņojums. Ap plkst. 04:50 policijas darbinieki izbrauca uz notikuma vietu Ludzā, Stacijas ielā, kur kādam preses kioskam nenoskaidrota persona bija izsitusi loga stiklu. Zādzība nav notikusi.
***
16.oktobrī ap plkst.16;14 Ludzas nov. Isnaudas pag. 1970.gadā dzimušais vīrietis, vadot paštaisīto traktoru, netika galā ar tā vadīšanu. Kā rezultātā, traktors nobrauca no ceļa braucamās daļas. Vadītājs guva miesas bojājumus. Noskaidrots, ka vīrietim nav transportlīdzekļa vadīšanas tiesību.
***
Naktī uz 16.oktobrī Ludzas nov. Nirzas pag. no kādas privātmājas pagalma nozagta automašīna AUDI 80. No rīta automašīna tika atrasta ar nelieliem virsbūves bojājumiem dažu kilometru attālumā no mājas. Transportlīdzeklis atgriezts īpašniekam. Vainīgo personu loks noskaidrots. Izmeklēšana turpinās.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore