LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 06. februāris
Dace, Dārta, Dora
Ludza
Mostly cloudy
-2°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 17. līdz 24. oktobrim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 46 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 12 zādzībām (tai skaitā 3 – no lielveikala, 2 – no dzīvokļa vai mājas, 1 – no garāžas), 7 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 2 ģimenes konfliktiem, 10 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 14 kriminālprocesi. Sastādīti 22 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 75 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 2 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā , tai skaitā 1 autovadītājs un 1 riteņbraucējs. Nedēļas beigās konstatēti 2 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 2 personas, bojā gājušo nav.
***
Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 11.oktobrī policijā saņemts paziņojums, ka apzagta māja Baznīcas ielā, Ludzā. Zādzība notikusi laika posmā no š.g. 4. oktobra līdz 11.oktobrim. Turpinot izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesā, š.g. 17.oktobrī uz aizdomās pamata par minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu policijas darbinieki aizturēja 1966.gadā dzimušo vietējo vīrieti, kuram piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Vīrietis agrāk vairakkārt bija nonācis policijas redzeslokā, tai skaitā par zādzību izdarīšanām.
***
17.oktobrī no rīta konstatēts, ka aizvadītās nakts laikā Ludzā, Jelgavas ielā autokooperatīvā “Kosmoss” tika izdarīta zādzība no kādas garāžas. Uzlaužot garāžas durvis, garnadži iekļuva iekšā un nozaga dīzeļdegvielu – 280 l. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana turpinās.
Policija lūdz personas, kam ir informācija, kas varētu sekmēt minēta noziedzīga nodarījuma atklāšanu, zvanīt pa tālr.: 112, 65703800, vai personīgi griezties tuvākajā policijas iestādē. Anonimitāte garantēta.
***
Nedēļas laikā Zilupes novada teritorijā konstatēti alumīnija elektrovadu zādzības gadījumi: 18.oktobrī – Zaļesjes pagastā, 21.oktobrī – 2 gadījumi Pasienes pagastā un vēl 1 gadījums Zaļesjes pagasta teritorijā.
***
20.oktobrī no rīta konstatēts, ka Ludzā, Raiņa ielā no kāda dzīvokļa nozagts datora monitors HP, procesors HP un skaļruņu pastiprinātājs. Uzsākts kriminālprocess. Nozagtas mantas un vainīgas personas tiek meklētas.
***
21.oktobrī ap plkst.10:20 Ludzas nov. Brigu pag. Zabolocku teritorijā uz ceļa A-12 Jēkabpils – Rēzekne – Ludza- Krievijas Federācijas robeža 1976.gadā dzimusī sieviete, vadot automašīnu VW Passat Variant, ceļa pagriezienā netika galā ar transportlīdzekļa vadību. Kā rezultātā automašīna iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur sadurās ar pretim braucošo automašīnu Opel Vectra. No sadursmes automašīna Opel aizdegās. Savukārt automašīnai VW Passat aizmugurē braucošā automašīna Audi 100 uz ar transportlīdzekļu nobloķēta ceļa iebrauca automašīnā VW. Šo transportlīdzekļu sadursmes rezultātā cieta automašīnas VW vadītāja, kurai medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas.
***
22.oktobrī ap plkst. 21:00 Kārsavas nov. Mežvidu pag. Kaķu teritorijā uz ceļa Grebņeva – Rēzekne notika ceļu satiksmes negadījums: 1987.gadā dzimušais vīrietis, vadot automašīnu Audi 80 un veicot priekšā braucošās automašīnas Opel Vectra apdzīšanas manevru, neizvēlējās drošu intervālu. Kā rezultāta automašīna Audi sadūrās ar apdzenamo transportlīdzekli , nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Automašīnas Audi vadītājs ar dažādām traumām nogādāts medicīnas iestādē.
***
22.oktobrī pēc pusdienām policijā saņemta informācija, ka Zilupē nozagta automašīna Opel Astra. Vakarā transportlīdzeklis atrasts. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus. Izmeklēšana turpinās.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore