LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Mostly sunny
-2°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 24. līdz 31.oktobrim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 74 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 15 zādzībām (tai skaitā 3 – no lielveikala, 2 – no dzīvokļa vai mājas, 1 – no pagrabtelpas), 4 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 4 ģimenes konfliktiem, 13 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 17 kriminālprocesi. Sastādīti 19 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 75 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 6 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā , tai skaitā 2 autovadītāji, 2 riteņbraucēji, 1 ceļa būves mašīnas vadītājs un 1 traktora vadītājs. Nedēļas laikā konstatēti 11 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 2 autovadītāji, bojā gājušo nav.
***
Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 20.oktobrī Ludzā, Raiņa ielā no kāda dzīvokļa nozagts datora monitors HP, procesors HP un skaļruņu pastiprinātājs. Turpinot izmeklēšanu uzsāktajā kriminālprocesa ietvaros, policijas darbinieki noskaidroja vainīgās personību – aizdomās par šīs zādzības izdarīšanu tiek turēta 1993.gadā dzimusī jauniete. Šī persona agrāk jau bija nonākusī policijas redzeslokā. Aizdomās turētai piemērots drošības līdzeklis-nodošana policijas uzraudzībā. Izmeklēšana turpinās.
***
24.oktobrī ap pusdienlaika policijā saņemta informācija., ka Ludzā, Blaumaņa ielā no kāda dzīvokļa nozagts radio telefons “Philips”. Pēc dažām stundām vainīga persona noskaidrota – to ir izdarījis 1972.gadā dzimušais vīrietis.
***
24.oktobrī konstatēts, ka Ludzas nov. Isnaudas pag. no kāda pagraba izdarīta zādzība. Garnadžu guvums – 40 stikla bankas ar dažādiem konservējumiem pa 0,5 l tilpumā katra.
***
28.oktobrī ap plkst.13:40 Kārsavā konstatēta kārtēja preču zādzība no veikala: kāds 1965.gadā dzimušais vīrietis nozaga pārtikas produktus. Materiālais zaudējums – Ls 6. Jāpiebilst, ka minētais vīrietis agrāk jau vairakkārt bija nonācis policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem un š.g. 17.jūnijā viņš tika atbrīvots no ieslodzījuma vietas pēc pēdēja soda izciešanas.
***
28.oktobrī policijā saņemts paziņojums, ka Kārsavas nov. Mērdzenes pag. konstatēta mantu zādzība. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka pagaidām nenoskaidrota persona iekļuva kāda pirtī un šķūnī un nozaga motocikla dzinēju, metāla vannu un vēl dažas mantas. Zādzība notikusī aizvadītās nedēļas laika posmā. Vainīga persona un nozagtas mantas tiek meklētas.
***
28.oktobrī ap plkst.23:00 kāds 1988.gadā dzimušais vīrietis kopā ar saviem draugiem bija atbraucis uz kādu izklaides vietu Zilupes nov. Pasienes pag. Kad jauns vīrietis izgāja no telpas, kāds ar cieto priekšmetu iesita viņam pa galvu. Kamēr vīrietis atradās bezsamaņas stāvoklī, viņš tika aplaupīts – nozagtas viņa personīgās mantas, tai skaitā mobilais telefons. Vainīgo personības noskaidrojas.
Policija lūdz visas personas, kam ir informācija saistībā ar notikušo, zvanīt pa tālr.02, 112 vai 65703800, vai personīgi griezties policijas iestādē. Anonimitāte garantēta. Iepriekš pateicamies par palīdzību!
***
30.oktobrī, svētdien , ap plkst.07:00 kāds vīrietis konstatēja, ka laika posmā no iepriekšējas dienas plkst.15::00 līdz notikušā konstatēšanas brīdim no viņam piederošās garāžas, kura atrodas Ludzas nov. Nirzas pag., nozagtas 2 automašīnas – automašīna VW Passat un automašīna Peugeot. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, policijas darbinieki noskaidroja, ka automašīnas bija nozaguši 2 nepilngadīgie pusaudži, lai pavizinātos. Automašīna VW bija pamesta Nirzas pagasta teritorijā, bet otro automašīnu pusaudži bija pametuši Ciblas nov. Blontu pagastā. Izmeklēšanā arī noskaidrots, ka minētie jaunieši izdarīja vēl preču zādzību no kāda veikala Blontu pagasta teritorijā. Likumpārkāpēji iekļuva veikala telpās pa logu un nozaga pārtikas produktus. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs tiek noskaidrots. 31.oktobrī, pirmdien, noskaidrojās, ka tajā naktī šie pusaudži bija nozaguši vēl traktoru, ar kuru pavizinājās un pameta Ciblas novada teritorijā. Viens no pusaudžiem ir aizturēts un tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu, otrais pēc nepieciešamo procesuālo darbību veikšanas atlaists uz mājām.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore