LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no šī gada 31.oktobra līdz 7.novembrim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 75 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 15 zādzībām (tai skaitā 1- no lielveikala, 3 – no dzīvokļa vai mājas, 1 – no garāžas), 3 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 ģimenes konfliktiem, 14 huligānisma gadījumiem. Konstatēti 2 gadījumi, kad Zilupes nov. Pasienes pagastā un Ludzas nov. Brigu pagasta teritorijā no elektrolīnijas nozagti alumīnija vadi. Uzsākti 8 kriminālprocesi. Sastādīti 24 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 75 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 10(!) gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā , tai skaitā 2 autovadītāji, 6 riteņbraucēji, 1mopēdists un 1 motocikla vadītājs, pret kuru ir uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā bez tiesībām. Nedēļas laikā konstatēti 4 ceļu satiksmes negadījumi, 2 avārijas ar smagām sekām, cieta 4 personas, bojā gājušo nav.
***
Kā jau rakstīts kriminālhronikā, oktobra vidu no kādas mājas Ludzas nov. Ņukšu pag. nozagti juvelierizstrādājumi: zelta gredzens un zelta ķēdīte. Turpinot izmeklēšanu uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policijas darbinieki noskaidroja vainīgās personību: izrādījās, ka ar notikušo iesaistīta 1990.gadā dzimusī sieviete. Daļēji nozagta manta atrasta. Sieviete agrāk ir tiesāta par līdzīgā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu. Izmeklēšana turpinās.
***
31.oktobrī policijā saņemts paziņojums, ka Ciblas nov. Zvirgzdenes pag. uzlauzts kāds šķūnis. Garnadžu guvums – motorzāģis un krūmgriezis. Vainīgas personas un nozagtas mantas tiek meklētas.
***
31.oktobrī ap plkst.21:00 Kārsavas nov. Malnavas pag. c.Malnava notika ceļu satiksmes negadījums, kurā cieta 3 personas: kāds 17-gadīgais jaunietis, būdams alkohola reibumā un vadot automašīnu VW Passat, netika galā ar transportlīdzekļa vadību. Kā rezultātā automašīna nobrauca no ceļa braucamās daļas un ietriecās kokā. Divi pasažieri ar dažādām traumām nogādāti medicīnas iestādē, vēl vienai pasažierei medicīniskā palīdzība sniegta notikuma vietā. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana turpinās.
***
1.novembrī konstatēts, ka Ludzas nov. Pildas pag. no kādas neapdzīvotās mājas nozags gāzes balons. Policija noskaidro notikušā apstākļos.
***
2.novembrī konstatēta kārtēja preču zādzība no lielveikala. Šoreiz Kārsavā, Vienības ielā 1986.gadā dzimušais vīrietis, būdams alkohola reibumā, no lielveikala nozaga degvīna “Namejs” pudeli, materiālais zaudējums – Ls 5.79. Uzsākts kriminālprocess par zādzības izdarīšanu.
***
3.novembrī ap plkst.13:45 Ludzas nov. Rundēnu pag. Pušču teritorijā 1956.gadā dzimušais vīrietis, vadot automašīnu Mazda, ceļa likumā netika galā ar stūres vadību. Kā rezultātā transportlīdzeklis nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Autovadītājs ar dažādām traumām nogādāts medicīnas iestādē.
***
4.novembrī policijā griezās kāds iedzīvotājs, kurš ir konstatējis, ka no viņam piederošās garāžas Kārsavā nozagti vieglās automašīnas diski un mopēda motors. Apstākļi noskaidrojās.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore