LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 7. līdz 14. novembrim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 67 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 16 zādzībām (tai skaitā 5 – no lielveikala, 2 – no dzīvokļa vai mājas, 2 – no garāžas), 8 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 3 ģimenes konfliktiem, 8 huligānisma gadījumiem. Konstatēts, ka Ludzas nov. Rundēnu pagasta teritorijā no elektrolīnijas nozagti alumīnija vadi 1564 metru garumā. Uzsākti 9 kriminālprocesi. Sastādīts 21 administratīvā pārkāpuma protokols.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 53 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 5 gadījumos vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tai skaitā 2 autovadītāji un 3 riteņbraucēji. Nedēļas laikā konstatēti 8 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 2 personas, 2 autovadītāji gāja bojā.
***
7. novembrī policijā saņemts paziņojums, ka Ludzas nov. Isnaudas pag. no kādas mājas nozagts elektroenerģijas skaitītājs.
10. novembrī kāda sieviete konstatēja, ka no viņas īpašuma Kārsavas nov. Malnavas pag. nozagts elektroenerģijas uzskaites skapis. Zādzība izdarīta laika posmā no š.g. 1. novembra līdz notikušā konstatēšanas brīdim.
***
8. novembrī ap plkst. 11:40 Ludzā, Parku ielā apzagts kāds dzīvoklis. Zagļi, uzlaužot ieejas durvis, iekļuva iekšā un nozaga dažas mantas. Aizdomās šīs zādzības izdarīšanā tiek turēti 2 vietējie iedzīvotāji – 1961. gadā un 1968. gadā dzimušie vīrieši. Viens no vīriešiem ir agrāk tiesāts.
***
Naktī uz 9. novembri Kārsavā, Vienības ielā pagaidām nenoskaidrotas personas uzlauza vairākas automašīnas un no dažām izdarīja mantu zādzības. Vainīgas personas tiek meklētas.
***
Preču zādzības no lielveikaliem Ludzā
9. novembrī konstatēta pagājušās nedēļas pirmā preču zādzība no lielveikala: Ludzā, Latgales ielā ap plkst. 12:15 1964. gadā dzimusī sieviete nozaga degvīna pudeli un desu.
10.novembrī ap plkst. 14:10 Ludzā, Latgales ielā kādā lielveikalā aizturēts 1977. gadā dzimušais vīrietis, kur viņš nozaga atskaņotāju “TUNEX” un baterijas Philips. Nodarīts materiālais zaudējums Ls 25,18 apmērā. Aizturēšanas brīdī vīrietis atradās alkohola reibuma stāvoklī. Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots, ka šis vīrietis tajā pat dienā ap plkst. 12:00 bija izdarījis vēl vienu preču zādzību no cita lielveikala, kas atrodas Blaumaņa ielā. Vīrietis nozaga dažādas šokolādes un desu. Aizdomās turētais agrāk ir vairakkārt tiesāts par līdzīgu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.
11. novembrī ap plkst. 11:50 Ludzā, Latgales ielā 1971. gadā dzimušais vīrietis, būdams alkohola reibumā, no kāda lielveikala nozaga preci Ls 3,44 vērtībā. Vīrietis aizturēts. Uzsākts kriminālprocess. Jāpiebilst, ka šis vīrietis agrāk ir vairakkārt tiesāts par dažādu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu un tikai iepriekšējā dienā bija atbrīvots no ieslodzījuma vietas pēc pēdēja soda izciešanas.
***
9. novembrī ap plkst. 19:25 Zilupes nov. Zaļesjes pag. Sovānu teritorijā notika avārija ar smagām sekām: automašīna VW Sharan sadūrās ar automašīnu BMW. Transportlīdzekļu sadursmes rezultātā BMW vadītājs – 1982. gadā dzimušais vīrietis no gūtām traumām gāja bojā notikuma vietā. BMW pasažieris un otrās sadursmē iesaistītas automašīnas vadītāja – 1992. gadā dzimusī jaunā sieviete ar dažādām traumām nogādāti medicīnas iestādē. Nākamajā dienā cietusī sieviete no gūtām traumām ir mirusi. Izmeklēšana turpinās.
***
11. novembrī ap plkst. 09:55 Ludzas pag. Brigu pag. Ņivniku teritorijā 1982. gadā dzimusī sieviete netika galā ar automašīnas vadību. Kā rezultātā transportlīdzeklis nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Sievietei medicīniskā palīdzība tika sniegta uz vietas.
***
Laika posmā no š.g. 1. aprīļa līdz 11. novembrim Kārsavas nov. Mērdzenes pagastā no kāda kokapstrādes ceha izdarīta metāllūžņu zādzība. Policija noskaidro apstākļus.
***
Naktī uz 13. novembri Ludzas nov. Rundēnu pag. c.Rundēni kādam dzīvoklim izsists loga stikls.
Kā arī nedaudz vēlāk saņemts vēl viens paziņojums, ka Rundēnos bojāta automašīna Ford Sierra. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tiek veikta tālākā izmeklēšana.
***
13. novembrī pēc pusdienlaika policijā saņemts paziņojums, ka Ludzā, Ezera šķērsielā automašīnai Škoda Fabia caurdurtas 4 riepas. Notikušā apstākļi tiek noskaidroti.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore