LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 28.novembra līdz 5.decembrim Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Zilupes, Ciblas un Kārsavas novadu teritorijas, tika reģistrēti 59 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 9 zādzībām, 8 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 4 ģimenes konfliktiem, 9 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 26 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 44 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 3 gadījumos autovadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tai skaitā 2 autovadītāji un 1 mopēdists. Nedēļas laikā konstatēti 11 ceļu satiksmes negadījumi, bojā gājušo nav, cieta 1 gājējs.

***
28.novembrī policijā griezās kāda sieviete, kura paziņoja, ka no viņas mājas Ludzas nov. Cirmas pag. nozagts televizors “Samsung”. Materiālais zaudējums – ap Ls 178. Zādzība ir izdarīta pirms divām dienām. Vainīgā persona noskaidrota.

***
1.decembrī no rīta policijā saņemts paziņojums, ka iepriekšējā naktī Kārsavā, Vienības ielā izdarīta zādzība no veikala. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros noskaidrots, ka zagļi, izsitot logu, iekļuva iekšā un nozaga alkoholiskos dzērienus, cigaretes un čipsus. Operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā pēc dažām stundām vainīgo personu loks tika noskaidrots. Izrādījās, ka šo zādzību ir izdarījuši 2 nepilngadīgie pusaudži. Zādzības izdarīšanas laikā abi pusaudži atradās alkohola reibumā.

***
Pateicoties policistu operatīvai un profesionālai rīcībai, noskaidrots, ka naktī no 2. uz 3.decembrī Ludzā 1984. gadā dzimušais vīrietis izdarīja 3 noziedzīgus nodarījumus.
Minētajā naktī vīrietis no kādas saimniecības ēkas Stroda ielā izdarīja mantu zādzību. Garnadža guvums – zvejniecības piederumi, būvdarbu elektroinstrumenti. Vēlāk šis vīrietis no kādas mājas pagalma Biržas ielā nozaga automašīnu VW Passat. Braucot ar minēto transportlīdzekli, vīrietis nepakļāvās policijas darbinieku prasībai apturēt automašīnu. Aizturēšanas brīdī izrādījās, ka šis vīrietis ne vien bija braucis ar nozagto automašīnu, bet arī pārkāpis tiesas spriedumu, ar kuru viņam ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Nozagtās mantas un transportlīdzeklis atgriezti īpašniekiem. Izmeklēšana turpinās. Jāpiebilst, ka šīs vīrietis agrāk bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.

***
2.decembrī ap plkst.16:00 Ludzā, Tālavijas ielā automašīna VW Golf, kuru vadīja 1941.gadā dzimušais vadītājs, notrieca gājēju – 1965.gadā dzimušo vīrieti. Gājējs, būdams alkohola reibuma, pārvietojās pa brauktuvi bez gaismas atstarotāja. Cietušais guva dažas traumas.

***
4.decembrī ap plkst. 22:00 policijā saņemts paziņojums no medicīnas iestādes par to, ka no Kārsavas nov. Mežividu pag. nogādāts 1962. gadā dzimušais vīrietis ar miesas bojājumiem. Noskaidrots, ka šo vīrieti piekāva viņa paziņa – 1969. gadā dzimušais vīrietis, kad viņi kopīgi lietoja alkoholiskos dzērienus. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***
4.decembrī no rīta Ciblas nov. c. Felicianova kādā karjerā atrasti 2 II Pasaules kara laika nesprāguši artilērijas lādiņi. Vieta norobežota un paziņots Zemessardzes nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotai.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore