LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 6. līdz 13. februārim VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 45 paziņojumi par dažādiem notikumiem, tai skaitā 5 zādzībām, 7 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 4 ģimenes konfliktiem, 7 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 9 kriminālprocesi. Sastādīts 31 administratīvā pārkāpuma protokols.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 44 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 1 autovadītājs atradās pie stūres alkoholisko dzērienu ietekmē. Nedēļas laikā notika 5 ceļu satiksmes negadījumi, cietis 1 gājējs, bojā gājušo nav.

***

14. februārī policija saņēma informāciju par to, ka naktī no 11. uz 12. februāri Kārsavas nov. Mežvidu pag. c. Mežvidi no katlumājas tika nozagts DVD atskaņotājs “Onida” un mobilais telefons “Nokia”. Veicot meklēšanas pasākumos uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policijas darbinieki tajā pat dienā noskaidroja vainīgo personu – to ir izdarījis kāds 1987. gadā dzimušais vīrietis. Agrāk šīs vīrietis jau bija nonācis policijas redzeslokā. Noskaidrots, ka zādzību viņš izdarīja alkohola reibumā. Mantas atrastas.

***
14. februārī konstatēts, ka Kārsavas nov. Salnavas pag. no kādas nedzīvojamās izdemolētas mājas nozagts elektrības skaitītājs.

***
16. februārī policijā griezās kāds vīrietis, kurš paziņoja, ka nenoskaidrota persona iekļuva garāžā, kurš atrodas Kārsavā, un, izsitot automašīnai Mazda durvju stiklu, nozaga no transportlīdzekļa akumulatora bateriju. Zādzība ir izdarīta pagājuša gada decembra mēnesī. Aizdomās par minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tiek turēts kāds 1964. gadā dzimušais vīrietis.

***
17. februārī ap plkst. 09:20 Ludzas nov. Istras pag. kādā ciemā automašīna VW Jetta, kuru vadīja 1992. gadā dzimušais vīrietis, notrieca gājēju. Cietušais vīrietis ar dažādām traumām nogādāts medicīnas iestādē. Noskaidrots, ka autovadītājs neatradās alkohola reibumā. Kā arī noskaidrots, ka autovadītājam nav tiesību uz transportlīdzekļa vadīšanu. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***
Laika posmā no š.g. 15. līdz 17. februārim Ludzas nov. Cirmas pag. no kādas kaltes nozagtas dažādas mantas: 2 metāla mucas ar miltiem, graudu dzirnavas, pusautomātiskais metināmais aparāts ar gāzes balonu, paštaisīts metināmais aparāts, 4 elektromotori, stacionārais urbis, batuts un metāllūžņi. Nodarītā materiāla zaudējuma apmērs – ap Ls 970. Vainīgās personas un nozagtās mantas tiek meklētas.
Policija lūdz visus iedzīvotājus, kam ir informācija, kas varētu sekmēt šī noziedzīga nodarījuma atklāšanu, zvanīt pa tālr.: 112, 65703800, vai personīgi griezties policijas iestādē. Iepriekš pateicamies par palīdzību!

***

Pagājušās nedēļas laikā policijā griezās ludzāniete, kurai kāda sieviete, piedāvājot zīlēšanas pakalpojumu, izkrāpa naudu Ls 12 apmērā. Uzsākts kriminālprocess. Vainīgās persona noskaidrota – to ir izdarījusi 1957. gadā dzimusī vietēja iedzīvotāja. Aizdomās turētā ir agrāk vairakkārt tiesāta, tai skaitā par līdzīgu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.
Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, aizdomās turētā piedāvāja zīlēšanas pakalpojumus vairākām sievietēm Ludzas pilsētā.
Policija lūdz iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neuzticēties svešiem cilvēkiem ar aizdomīgiem piedāvājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore