LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 27. februāra līdz 4. martam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 50 paziņojumi par dažādiem notikumiem, tai skaitā 8 zādzībām, 2 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 2 ģimenes konfliktiem, 5 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 15 kriminālprocesi. Sastādīti 28 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 61 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, 5 autovadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu ietekmē, vienam no vadītājiem konstatētas 3,21 promiles alkohola koncentrācija. Nedēļas laikā notika 5 ceļu satiksmes negadījumi, tai skaitā 1 ar smagām sekām – gāja bojā riteņbraucējs.

***
27. februārī Zilupē, Dārza ielā no kādas mājas nozagts mobilais telefons un televizora pults. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus uzsāktā kriminālprocesa ietvaros, policijas darbinieki noskaidroja vainīgā personību. Noskaidrots, ka to ir izdarījis 1974. gadā dzimušais vīrietis, kurš atzinās šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā. Vīrietis agrāk bija nonācis policijas redzeslokā.

***
27. februārī Ludzā, Raiņa ielā no slimnīcas ēkas nozagts kažoks. Materiālas zaudējums – ap Ls 50. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, kā arī izmantojot videonovērošanas sistēmas ierakstus, vainīgā personība noskaidrota – to bija izdarījusi kāda 1967. gadā dzimusī sieviete. Jāpiebilst, ka aizdomās turētā agrāk nav tiesāta.

***
27. februārī policijā saņemts paziņojums par to, ka pagājušās nedēļas laikā Ludzas nov. Rundēnu pag. pielāgojot atslēgu no kādas mājas izdarīta mantu zādzība. Garnadža guvums – alumīnija trauki, drēbes, telts. Vainīgā persona un nozagtās mantas tiek meklētas.

***
29. februārī, veicot sankcionētu kratīšanu Ludzā, konstatēts, ka 1948. gadā dzimušais vīrietis nelikumīgi glabāja šaujamieroci un munīciju – bisi un 10 patronus.
Uzsākts kriminālprocess.

***
2. martā ap plkst. 20:00 Zilupes nov. Zaļesjes pag. c. Surbeļi uz valsts ceļa A-12 nenoskaidrots transportlīdzeklis notrieca riteņbraucēju, kurš notikuma vietā no gūtajam traumām mira. Iespējams, ka riteņbraucēju notrieca kāda kravas automašīna. Uzsākts kriminālprocess. Izmeklēšana turpinās.

Policija lūdz visas personas, kuru rīcībā ir jebkāda informācija, kas varētu sekmēt šī ceļu satiksmes negadījuma apstākļu noskaidrošanu, nekavējoties zvanīt pa tālr.: 02, 112 vai 65703800. Anonimitāte garantēta.
Iepriekš pateicamies par palīdzību!

***

Policija atkārtoti brīdina iedzīvotājus
2. martā, piektdien Ludzā konstatēts vēl viens krāpniecības gadījums: Tālavijas ielā pie kādas gājējas pienāca sieviete un, piedāvājot zīlēšanas pakalpojumu, izkrāpa no sievietes naudu Ls 2,50 apmērā. Uzsākts kriminālprocess. Vainīgās personība noskaidrota – to ir atkal izdarījusi 1957. gadā dzimusī vietēja iedzīvotāja. Kā jau rakstīts kriminālhronikā, aizdomās turētā ir agrāk vairakkārt tiesāta, tai skaitā par līdzīgu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.
Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, aizdomās turētā piedāvā zīlēšanas pakalpojumus sievietēm Ludzas pilsētā.
Policija atkārtoti lūdz iedzīvotājus būt piesardzīgiem un neuzticēties svešiem cilvēkiem ar aizdomīgiem piedāvājumiem.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore