LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 04. decembris
Baiba, Barba, Barbara
Ludza
Cloudy
-2°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no šā gada 25. jūlija līdz 1. augustam Valsts policijas LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 120 paziņojumi par dažādiem notikumiem.

Policija informēta par 12 zādzībām, tajā skaitā zagtas preces no veikala (2 gadījumi), apzagtas 4 dzīvesvietas. Ziņots arī par 10 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 5 sadzīves konfliktiem un 14 huligānisma gadījumiem.

Aizvadītās nedēļas laikā policijā uzsākti 9 kriminālprocesi, sastādīti 37 administratīvā pārkāpuma protokoli, tajā skaitā 9 protokoli par nelikumībām alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

 

Kārsavā avārijā cieta 56 gadu veca riteņbraucēja

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 39 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus.

4 vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tajā skaitā 1 automašīnas vadītājs un 3 riteņbraucēji.

Ludzas iecirkņa apkalpojamā teritorijā reģistrētas 8 avārijas, vienā ceļu satiksmes negadījumā cieta riteņbraucēja, bojā gājušo nav.

27.jūlija rītā, ap plkst. 9.30, Kārsavā Stacijas ielā notika ceļu satiksmes negadījums: kāds 1975. gadā dzimis vīrietis, braucot ar automašīnu Mazda uzsāka priekšā braucošās velosipēdistes apdzīšanas manevru, bet sadurās ar viņu, jo sieviete uzsāka pagriezienu pa kreisi. Riteņbraucēja guva miesas bojājumus – rokas lūzumu un smadzeņu satricinājumu. Cietusī nogādāta medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess.

 

Ludzas kapu teritorijā atrastas narkotiskās vielas

narkotiskas_vielas26.jūlijā, veicot operatīvus pasākumus cīņā pret narkotisko vielu nelikumīgu apriti, Ludzas pilsētas kapu teritorijā (Kr. Barona ielā) Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki atrada un izņēma maisu ar aptuveni 55 gramiem narkotisku vielu. Iespējams, tā ir marihuāna. Nozīmēta ekspertīze. Tiek veiktas tālākas izmeklēšanas darbības. Atgādinām, ka kriminālatbildība iestājas jau pat par 1 grama marihuānas glabāšanu.

 

 

Šoreiz bīstams atradums Cirmas pagastā

27.jūlija rītā, ap plkst. 8.00, Ludzas novadā Cirmas pagasta Dukanos, veicot meža izstrādes darbus, tika atrasti 2 nesprāguši kara laika lādiņi. Par atradumu policija paziņoja Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas sapieriem.

 

Kārtējā zādzība no lielveikala Ludzā

27.jūlijā kādā lielveikalā Ludzā Latgales ielā konstatēta kārtēja preču zādzība: 1970. gadā dzimis vīrietis nozaga puslitra pudeli degvīna.

 

Nirzas pagastā nozog skaņu aparatūru

28.jūlijā policijā saņemts paziņojums par to, ka iepriekšējā naktī Ludzas novada Nirzas ciematā no kādā īpašumā notikusi mantu zādzība. Garnadži iekļuva garāžā un nozaga skaņu aparatūru – skaņas pastiprinātāju. Vainīgo personības noskaidrotas – ar šo zādzību saistītas 2 personas, viens no tiem ir nepilngadīgais.

 

Aizdomās par naudas zādzību Kārsavā aiztur divas personas

Naktī uz 29. jūliju Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki, veicot operatīvus pasākumus, uz ceļa Kārsava – Ludza aizturēja divas personas, kas tiek turētas aizdomās par naudas zādzību no aptiekas Kārsavā. Šī aptieka tika apzagta naktī uz 29. jūliju. Zagļi iekļuva telpās, uzlaužot ieejas metāla durvis.

Vienai no aizturētajām personām tiesa ir piemērojusi apcietinājumu – aizturētais  agrāk bija vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par dažādu, tajā skaitā – arī par sevišķi smagu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu. Otrajam vīrietim piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu. Jāpiebilst, ka viens no aizturētiem vīriešiem ir ludzānietis, otrs – Daugavpils pilsētas iedzīvotājs.

Policija veic tālāku izmeklēšanu.

 

Pusaudži apzog veikalu

Svētdienas, 31. jūlija, rītā konstatēts, ka Ludzas novadā Pureņu pagasta Kivdolovā zagļi iekļuvuši vietējā veikalā. Garnadži, uzlaužot loga restes un loga rāmi, iekļuva iekštelpā un nozaga alkoholiskos dzērienus un pārtiku. Nodarīts materiālais zaudējuma aptuveni 500 eiro apmērā. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros uz karstām pēdām vainīgās personas tika aizturētas. Izrādījās, ka šo zādzību paveikuši divi nepilngadīgi pusaudži, viens no tiem vairākkārt nonācis policijas redzeslokā  saistībā ar mantu zādzībām.

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska,

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool