LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
16°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

Laika posmā no šā gada 4. līdz 11. augustam VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 77 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 9 zādzībām, 8 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 7 ģimenes konfliktiem un 14 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 10 kriminālprocesi. Sastādīti 24 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 3 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 52 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēti 6 gadījumi, kad riteņbraucēji brauca ar velosipēdiem, atrodoties alkohola reibuma stāvoklī. Konstatēti 5 ceļu satiksmes negadījumi, tai skatā 2 – ar smagām sekām, 2 cietušie, 1 mopēdists gājis bojā.

***

3. augustā policijā tika saņemts paziņojums par to, ka Ciblas novada Blontu pagastā privātmājā kāds 1968. gadā dzimušais vīrietis sarīkoja sadzīves konfliktu ar civilsievu. Notikuma vietā policijas darbinieki arī noskaidroja, ka konfliktā iesaistītais vīrietis iespējams nelikumīgi glabā ieročus un munīciju.

Tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233.panta otrās daļas, un pagājušonedēļ minētajā privātajā sektorā tika veikta sankcionēta kratīšana, kuras rezultātā tika atrasts iespaidīgs ieroču un munīcijas arsenāls. Kratīšanas laikā kopā tika izņemtas apmēram 100 dažāda kalibra patronas, divas gāzes pistoles, granātas sastāvdaļas, viena medību bise un ap 600 gramiem trotila. Šī arsenāla īpašnieks tika aizturēts. Notiek tālākā izmeklēšana.

Kriminālprocesā turpinās izmeklēšana. Jāpiebilst, ka par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu Krimināllikumā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 3 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

arsenals1 arsenals2 arsenals3

 

 

 

 

***

3. augustā Ludzā Latgales ielā no diviem lielveikaliem viens vīrietis izdarīja 2 zādzības. No abām tirdzniecības vietām viņš nozaga pa 1 konjaka „Courvoiser” pudelei 36,67 EUR vērtībā katra. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, š.g. 7.augustā policijas darbinieki noskaidroja vainīgā personību – izrādījās, ka šīs zādzības izdarīja 1993. gadā dzimušais vīrietis. Garnadzis tiks saukts pie kriminālatbildības.

***

6. augustā Kārsavā kādā privātmājā policijas darbinieki, veicot sankcionētu kratīšanu, izņēma nelikumīgi glabātu vienstobru medību bisi. Nozīmēta ballistiskā ekspertīze.

***

6. augustā plkst. 21:00 Zilupē, Brīvības ielā pretī mājai Nr.38a notika ceļu satiksmes negadījums ar smagām sekām: 1995.gadā dzimušais jauns vīrietis, braucot ar mopēdu, netika galā ar transportlīdzekļa vadīšanu. Kā rezultātā vadītājs ietriecās apgaismes stabā un guvis smagas traumas. Medicīnas darbinieki uz vietas mēģināja izglābt cietušās personas dzīvību bet diemžēl pēc pusotras stundas vīrietis no gūtām traumām miris. Mopēda vadītājam nebija aizsargķiveres.

***

8. augustā ap plkst. 02:03 naktī Ludzas novada Cirmas pagasta c. Cereļova automašīna Porsche Cayenne notrieca alni, kurš atradās uz ceļa braucamās daļas. Pasažieris ar dažādām traumām nogādāts medicīnas iestādē. Transportlīdzekļa vadītājs – 1976. gadā dzimušais vīrietis nav guvis nopietnas traumas, tāpēc viņš no hospitalizācijas atteicās. Konstatēts, ka vadītājs nav lietojis alkoholu.

***

IMG_70038. augustā Kārsavā kādā privātmājā policijas darbinieki sankcionētās kratīšanas laikā atrada un izņēma 191 l kandžas, 980 l brāgas un nelegālās alkoholisko dzērienu ražošanas iekārti. Nozīmēta ekspertīze. Tiek lemts jautājums par saistītās ar minēto personas – 1976. gadā dzimušā vīrieša saukšanu pie kriminālatbildības.

 

***

8. augustā plkst. 22:38 Ludzā, Latgales ielā 1980. gadā dzimušais vīrietis, būdams stiprā alkohola reibumā, huligānisko motīvu dēļ, izsita kādai mājai 2 loga stiklus. Uzsākts kriminālprocess. Materiāla zaudējuma apmērs tiek noskaidrots.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool