LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP logoLaika posmā no šā gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī tika reģistrēti 74 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 10 zādzībām, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 5 ģimenes konfliktiem un 5 huligānisma gadījumiem. Uzsākts 21 kriminālprocess. Sastādīti 28 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 5 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 86 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka kāds vīrietis brauca ar riteņi būdams alkohola reibumā. Konstatēti 9 ceļu satiksmes negadījumi, 3 cietušie, bojā gājušo nav.

***

1. jūlijā no rīta konstatēts, ka Ciblas novada Ciblas pagastā no karjera nozagts elektrības kabelis – apmēram 200 m garumā. Notiek apstākļu noskaidrošana.

***

2. jūlijā ap plkst.02:58 Ludzā, Skolas ielā kādā veikalā izcēlās ugunsgrēks: kādas personas, izsitot loga stiklu, iemeta iekšā priekšmetu ar uzliesmojošo vielu. Iekļūšana nav notikusi. Uzsākts kriminālprocess. Policija izskata dažas versijas, tai skaitā to, ka ļaunprātīgā dedzināšana varētu būt saistīta ar veikala īpašnieka komercdarbību vai atriebību kāda konflikta dēļ.

Policija lūdz atsaukties visas personas, kurām ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot pa tālr. 110 vai 27894786.

Anonimitāte garantēta!

***

2.jūlijā ap plkst.10:30 Ludzā, Stacijas ielā kādā valsts iestādē brīvi piekļūstot vienai darbiniecei nozaga telefonu. Notikušā apstākļi tiek noskaidroti.

***

Naktī uz 4. jūliju Kārsavā, Stacijas ielā no kāda neaizslēgtā piemājas šķūņa tika nozagts sieviešu tipa ritenis sudrabā krāsā ar bērnu krēslu aizmugurē. Nodarīta materiāla zaudējuma apmērs – ap 105 EUR. Nozagtais velosipēds un vainīgā persona tiek meklēti.

***

Dārzu zagļu sezona turpinās…

4. jūlijā no rīta konstatēts, ka Ciblas novada Zvirgzdenes pagastā no kāda dārza izrakti kartupeļi-aptuveni 70 stādi.

***

Naktī uz 6. jūliju Ludzā, Latgales ielā izklaides vietā viena persona piesavināja kāda vīrieša naudu, bet otrā persona no tā paša cietušā vēl izspieda naudu. Aizdomās turētie -1986.gadā dzimušie vīrieši aizturēti. Tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.

***

6. jūlijā ap plkst.17:55 Ludzā, mazā Ezerkrasta ielas un Ezera šķērsielas krustojumā mopēdists, braucot pa galveno ceļu, sadurās ar velosipēdisti – kādu 7-gadīgu meiteni. Cietušo nav. Mopēda vadītājs notikuma vietu atstāja. Policijas darbinieki noskaidroja, ka mopēdu vadīja 1953.gadā dzimušais vīrietis. Pārkāpējs saukts pie administratīvās atbildības par notikuma vietas atstāšanu, viņam uzlikts naudas sods 50 euro apmērā. Kā arī noskaidrots, ka mopēda vadītājs nebija lietojis alkoholu un vīrietim nav attiecīgās kategorijas braukšanas tiesības. Tiek lemts jautājums arī par mazgadīgās riteņbraucējas vecāku saukšanu pie atbildības.

***

6. jūlijā ap plkst. 22:12 Kārsavas novada Mežvidu pagastā automašīna VW Passat, kuru vadīja 1987.gadā dzimušais vīrietis, braucot lejup , uzbrauca stāvošā automašīna Ford Galaxy. Sadursmes rezultātā cieta VW vadītājs un pasažieris, kuri guva dažus miesas bojājumus. Cietušie no medicīniskās palīdzības atteicās. Kā arī VW vadītājs atteicās no ekspertīzes uz alkoholu. Vīrietis nogādāts medicīnas iestādē minētās ekspertīzes veikšanai. Kā arī pārbaudē noskaidrots, ka VW vadītājam nav transportlīdzekļu vadīšanas tiesības.

***

Iedzīvotāju ievērībai: krāpnieki!

Pagājušā nedēļā policijā uzsākti 4 kriminālprocesi par to, ka nezināmās personas- 2 vīrieši, izmantojot cilvēku uzticēšanos, uz mūsu vietējo iedzīvotājiem noformēja kontus internetbankā. Vēlāk šie krāpnieki, izmantojot šo personu nepieciešamus datus, noformēja vairākus ātrus sms-kredītus : smskredit.lv un vivus.lv. Visos gadījumos uzsākti kriminālprocesi. Notiek tālākā izmeklēšana.

Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, neuzticēt svešām personām savus datus un nesniegt nekādu palīdzību kontu atvēršanā internetbankos. Esiet piesardzīgi un nesagādājiet sev nepatikšanos!

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool