LV EN

Pirmdiena, 2022. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-2°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no š.g. 5. līdz 12. martam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 45 paziņojumi par dažādiem notikumiem, tai skaitā 1 zādzību, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 5 ģimenes konfliktiem, 7 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 9 kriminālprocesi. Sastādīti 33 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 64 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 1 velosipēdists brauca ar divriteni, būdams alkohola reibumā. Nedēļas laikā notika 6 ceļu satiksmes negadījumi, cieta 1 gājējs, bojā gājušo nav. Pārsvarā avārijas notika brīvdienās slideno ceļu dēļ.

***
Kā jau rakstīt kriminālhronikā, 25. februārī policijā tika saņemts paziņojums, ka Ludzā no kādas neapdzīvotas ēkas – bijušās tipogrāfijas ēkas, ir nozagtas mantas, bet daudzas citas mantas ir bojātas. Garnadžu guvums – apkures radiatori, elektroskaitītāji, elektrības vadi. Nodarītā materiālā zaudējuma apmērs noskaidrots un sākotnēji sastāda ap Ls 17 000. Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Iespējamais sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.
Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, policijas darbinieki noskaidroja iespējamo vainīgo personu loku. Saistībā ar notikušo, 28. februārī tika aizturēts 1990. gadā dzimušais vīrietis, 5. martā – 1981. gadā dzimušais vīrietis. Abas personas agrāk nav tiesātas. Tajā pat dienā, 5. martā vēl viens vīrietis – 1984. gadā dzimušais iedzīvotājs – tika atzīts par aizdomās turēto minētā noziedzīga nodarījuma izdarīšanā. Aizdomās turētais agrāk ir tiesāts. Visiem no viņiem piemēroti drošības līdzekli, kas nav saistīti ar brīvības atņemšanu.
Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka šī zādzība un mantu bojāšana izdarīta šī gada februāra mēnesī. Kā arī noskaidrots, ka divi no vīriešiem sabojāja dažas mantas un nozaga čuguna radiatorus, kurus nodeva metāllūžņu uzpirkšanas punktā. Vēl viens vīrietis nozaga 3 elektromotorus un alumīnija plāksnes. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***

Pateicoties videonovērošanas sistēmai, policijas darbiniekiem izdevās atklāt vēl vienu noziedzīgo nodarījumu

6. marta rītā kāds privātmājas īpašnieks Ludzā konstatēja, ka nenoskaidrotas personas iekļuva viņam piederošajā šķūnī, kurš atrodas mājas pagalmā un nozaga zāles pļāvēju. Garnadži iekļuva šķūnī uzlaužot uzkaramo atslēgu. Nodarītā materiālā zaudējuma apmērs ap Ls 40.
Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus un izmantojot Ludzas pašvaldības uzstādītās videonovērošanas sistēmas iespējas, policijas darbiniekiem izdevās noskaidrot 4 personu grupu, kuri bija izdarījuši šo zādzību: 1982. gadā dzimušais vīrietis un divi 1990. gadā dzimušie vīrieši. Kā arī ar notikušo saistīts kāds 16-gadīgais pusaudzis, kurš agrāk bija nonācis policijas redzeslokā. Izmeklēšanā noskaidrots, ka šo garnadžu grupa pārstrādāja savu noziedzīgo nodarījumu 5. martā ap plkst. 23:00. Visi atradās alkohola reibumā. Policija turpina izmeklēšanu.

***
7. martā policijā saņemts paziņojums, ka Ludzā no kādas firmas teritorijas nozagti vadi. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iespējamo vainīgo personu loku.

***
8. martā ap pusnakti Kārsavā, Stacijas ielā kādā dzīvoklī izcēlās kārtējais ģimenes konflikts. Skandāls izcēlās alkohola lietošanas laikā.

***
11. martā ap plkst. 22:00 Ciblas nov. Blontu pagastā pagaidām nenoskaidrotā vieglā automašīna uzbrauca gājējam, kurš pārvietojās pa ceļa braucamo daļu. transportlīdzekļa vadītājs, pārkāpjot Ceļu satiksmes noteikumu prasības, negadījuma vietu atstāja. Gājējs, 1967. gadā dzimušais vīrietis, ar dažām traumām nogādāts medicīnas iestādē. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika aizturēts kāds vīrietis. Policija veic tālāku izmeklēšanu, noskaidrojot visus notikušā apstākļus un iesaistīto personu loku.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore