LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 30. jūlijs
Valters, Renārs
Ludza
Mostly cloudy
24°C
 
A A A

POLICIJA ZIŅO

VP logoLaika posmā no šā gada 9. līdz 16.jūnijam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī tika reģistrēti 79 ziņojumi par dažādiem notikumiem: 8 zādzības, 13 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumi, 9 huligānisma gadījumi un 15 ģimenes konflikti. Uzsākti 11 kriminālprocesi. Sastādīti 58 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 2 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 89 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka kāds velosipēdists brauca ar riteni, būdams alkoholisko dzērienu ietekmē. Konstatēti 9 ceļu satiksmes negadījumi, 6 cietušie, bojā gājušo nav.

***

11. jūnijā Ciblas novada Līdumnieku pagastā uz lauku ceļa atrasts 1 nesprādzis Otrā pasaules kara mīnmetēja lādiņš. Paziņots NBS Nesprāgušās munīcijas rotas sapieriem.

***

Laika posmā no šā gada 10. jūnija plkst. 18:00 līdz 11. jūnija plkst. 10:00 no rīta Ciblas novada Pušmucovas pagastā no kādas dzīvojamās mājas pagraba pagaidām nenoskaidrotas personas nozaga 3 krūmgriežus STIHL FS450. Vainīgās personas un nozagtās mantas tiek meklētas.

***

11. jūnijā plkst.18:30 Ludzā, Raiņa ielā 1973. gadā dzimusī sieviete, būdama alkohola reibumā, nozaga no veikala pārtikas produktus 1,78 euro apmērā. Prece atgriezta veikalam.

***

11. jūnijā plkst. 23:00 Kārsavas novada Malnavas pagasta c. Ločukolni uz valsts ceļa A-13 ceļa posmā Kārsava-Rēzekne notika ceļu satiksmes negadījums ar smagām sekām: automašīna CITROEN, kuru vadīja 1985. gadā dzimušais vīrietis, notrieca izskrējušo uz ceļa braucamās daļas meža dzīvnieku – alni. Autovadītājam medicīniskā palīdzība sniegta uz vietas, bet 3 transportlīdzekļa pasažieres ar dažāda smaguma traumām nogādātas medicīnas iestādē. Jāpiebilst, ka viena no pasažierēm ievietota reanimācijas nodaļā, kā arī viena no cietušajām ir 13-gadīgā pusaudze. Noskaidrots, ka vadītājs nav lietojis alkoholiskos dzērienus.

***

12. jūnijā Kārsavas novada Mežvidu pagastā klaiņojoši suņi nokoda kādai saimniecei piederošus 18 cāļus. Saistībā ar notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

Policija informē, ka par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu paredzēta administratīvā atbildība: izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu no 7 līdz 350 euro. Ja tāds pats pārkāpums izdarīts atkārtoti gada laikā vai ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, uzliek naudas sodu no 50 līdz 700 euro. Jāpiebilst, ka atkarīgi no nodarīta miesas bojājuma smaguma pakāpes, suņa īpašnieku var saukt pie kriminālatbildības.

***

14. jūnijā konstatēts, ka laika posmā no š.g. 12. līdz 14.jūnijam Kārsavas novada Malnavas pagastā uzlauzta kāda māja un izvandītas mantas. Notiek notikušā apstākļu noskaidrošana.

***

14. jūnijā plkst. 20:30 Ludzas novada Cirmas pagastā kādas mājas saimniece pamanīja, ka pie traktora MTZ, kurš atradās viņas mājas pagalmā, atrodas aizdomīgā persona. Garnadzis mēģināja noliet no traktortehnikas degvielu. Aizdomās turētais aizturēts. Izrādījās, ka tas ir 1994. gadā dzimušais vīrietis.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool