LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Policija ziņo

Laika posmā no šī gada 12. līdz 19. martam VP Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirknī, kurš apkalpo Ludzas, Ciblas, Kārsavas un Zilupes novadu teritorijas, tika reģistrēti 55 paziņojumi par dažādiem notikumiem, tai skaitā 5 zādzībām, 6 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 8 ģimenes konfliktiem, 7 huligānisma gadījumiem. 15. martā konstatēts, ka Kārsavas nov. Salnavas pag. no elektrolīnijas nozagti alumīnija vadi ap 1,9 km garumā. Uzsākti 6 kriminālprocesi. Sastādīti 29 administratīvā pārkāpuma protokoli.
Satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja 88 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 1 vieglas automašīnas vadītājs atradās pie stūres alkohola reibumā. Nedēļas laikā notika 2 ceļu satiksmes negadījumi, cietušo un bojā gājušo nav.

***
Kā jau rakstīts kriminālhronikā, 7. martā policijā saņemts paziņojums, ka Ludzā no kādas firmas teritorijas nozagti vadi. Policijas darbinieki noskaidroja, ka šo zādzību ir izdarījuši divi 1985. gadā dzimušie vīrieši, abas personas agrāk jau bija nonākušas policijas redzeslokā. Metāls jau bija nodots kādā metāllūžņu uzpirkšanas punktā.

***
13. martā naktī ap plkst. 01:30 Zilupes nov. Pasienes pag. kādā mājā, kurā dzīvo pusmūža sieviete, iekļuva 3 personas un, piedraudot ar nazi, nolaupīja sievietei naudu Ls 5 un pārtikas produktus. Nodarītā materiālā zaudējuma apmērs – ap 15 Ls. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros vainīgo personības noskaidrotas. To ir izdarījuši divi 1992. gadā dzimušie jauni vīrieši un kāds 17-gadīgais jaunietis. Noskaidrots, ka nozieguma izdarīšanas laikā visi atradās alkohola reibumā. 2 no aizdomās turētajiem ir agrāk tiesāti.

***
13. martā konstatēts, ka Ludzas nov. Pureņu pag. no neapdzīvotās daudzdzīvokļu mājas nenoskaidrotas personas nozaga 3 čuguna radiatorus un čuguna cauruli. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka šī zādzība notikusi pirms divām dienām un to ir izdarījis kāds 1992. gadā dzimušais vīrietis. Nozagtas mantas atrastas. Aizdomās turētais agrāk nav tiesāts.

***
13. martā ap pusdienlaiku policijā griezās kāds vīrietis no Kārsavas nov. Salnavas pag., kas paziņoja par mantas zādzību. Noskaidrots, ka kopīgās alkohola lietošanas laikā, viens no paziņām nozaga no cietušā dzīvokļa dažas mantas – drēbes, apavus un pulksteni. Materiālais zaudējums – Ls 69. Vainīgā personība noskaidrota – to ir izdarījis 1982. gadā dzimušais vīrietis. Aizdomās turētais ir agrāk tiesāts, vairakkārt bija nonācis policijas redzeslokā, izdarīja jaunu noziedzīgo nodarījumu piespriesta papildsoda – policijas kontroles – izciešanas laikā. Nozagtās mantas atrastas, izņemtas un atgrieztas īpašniekam.

Informāciju sagatavoja:
Jeļena Rutkovska,
Latgales reģiona pārvaldes
Ludzas iecirkņa
Kārtības policijas nodaļas inspektore