LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Policija pievērš autovadītāju uzmanību ceļu satiksmei Kuļņeva un J. Soikāna ielās

iela1Pēdējā laikā policijā griežas ludzānieši, kuri dzīvo Kuļņeva un J.Soikāna ielās ar sūdzībām par to, ka autovadītāji pārkāpj Ceļu satiksmes noteikumus, pārsniedzot braukšanas ātrumu, kas rada lielus putekļus. Jāņem vērā arī tas, ka Kuļņeva ielā ceļš ir šaurs un slikti caurskatāms, un putekļi vēl vairāk apdraud gājējus, īpaši bērnus, un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Ņemot vērā saņemto informāciju, jūnija pēdējās nedēļas darba dienās policija veica satiksmes monitoringu minētajās pilsētas vietās. Monitoringa laikā satiksmes uzraudzības inspektori konstatēja divus atļautā ātruma pārsniegšanas gadījumus, vadītāji tika saukti pie administratīvās atbildības. Jāpiebilst, ka monitoringa veikšanas laikā nebija vērojama aktīva satiksme, taču jāsaprot, ka brīvdienās, svētku dienās un ārpus darba laikā satiksmes intensitāte šajās ielās krietni palielinās.

Policija atgādina, ka Kuļņeva ielā darbojas ceļa zīme ”Dzīvojamā zona ”, kas nosaka, ka gājējiem un velosipēdu vadītājiem atļauts pārvietoties pa brauktuvi visā tās platumā. Dzīvojamajā zonā gājējiem un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka. Tāpat jāiegaumē arī to, ka gājējiem un velosipēda vadītājiem dzīvojamajā zonā aizliegts nepamatoti traucēt citu transportlīdzekļu braukšanu. Maksimālais atļautais braukšanas ātrums dzīvojamā zonā ir 20 km/h. Savukārt, J. Soikāna ielā transportlīdzekļa maksimālais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 30 km/h. iela2

Atgādinām, ka par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu ir paredzēta administratīvā atbildība: vadītājam jāuzliek sods, sākot no brīdinājuma līdz naudas sodam dažu simts euro apmērā (naudas soda apmērs pieaug proporcionāli pārsniegtā ātruma lielumam).

Turpmāk policijas norīkojumi pievērsīs īpašu uzmanību Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanai arī minētajās pilsētas ielās. Un lūdzam visus ceļu satiksmes dalībniekus neapdraudēt mazāk aizsargātus satiksmes dalībniekus, stingi ievērot  esošās likumdošanas prasības. Ceram uz satiksmes dalībnieku tiesiskās apziņas paaugstināšanos, cienīgu attieksmi vienam pret otru un līdzās dzīvojošajiem cilvēkiem!

Informāciju sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

Tālr.;65703807, 26540044

coloring.cool