LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
9°C
 
A A A

Policija informē: likumpārkāpumu skaits pieaug

VP-logoLaika posmā no šā gada 18. līdz 25. jūlijam Valsts policijas LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 91 paziņojums par dažādiem notikumiem: 8 zādzībām, 5 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 8 sadzīves konfliktiem un 19 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 11 kriminālprocesi, sastādīti 40 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 7 nelikumīgās alkoholisko dzērienu izstrādājumu aprites jomā.

 

Uz ceļa cietusi gājēja

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 50 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Konstatēts, ka 6 vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, t. sk. 2 automašīnas vadītāji un 4 riteņbraucēji. Kāds vieglās automašīnas vadītājs no Lietuvas, kas bija izraisījis ceļu satiksmes negadījumu, atradās psihotropo vielu ietekmē.

Ludzas iecirkņa apkalpojamā teritorijā reģistrētas 5 avārijas, cietusi 1 gājēja, bojā gājušo nav.

21.jūlijā ap plkst.16:35 Ciblas novadā Felicianovā mopēda vadītājs uzbrauca gājējai, kura stūma bērnu ratiņus. Sieviete guva miesas bojājumus, bērns nav cietis. Noskaidrots, ka mopēdists – 1956. gadā dzimis vīrietis brauca ar transportlīdzekli, būdams alkohola reibumā.

 

Ludzā nozog motorzāģi – zagļi noskaidroti

Kā jau informējām, 5.jūlijā tika konstatēts, ka Ludzā, Latgales ielā no ražošanas telpām izdarīta mantu zādzība. Garnadžu guvums – motorzāģis OLEO-MAC, elektriskā urbjmašīna SKIL, elektriskais ķēdes asinātājs un degviela – 10 litri benzīna. Turpinot izmeklēšanu, 19. jūlijā policijas darbinieki noskaidroja personu loku, kas saistītas ar notikušo noziegumu. Izrādījās, ka zādzībā piedalījās 3 personas: 1996. gadā dzimuši jaunieši. Visi jau agrāk bija nonākuši policijas redzeslokā par dažādu likumpārkāpumu izdarīšanu. Daļu no nozagtajām mantām izdevās atrastas.

 

Zilupē un Ludzā – suņu uzbrukumi

18.jūlijā ap plkst. 22:00 Zilupē, Domes ielā, Kaukāza aitu sugas suns iekoda kājā 1981. gadā dzimušam vīrietim, kā arī sakoda kādu 8–gadīgo bērnu. Uzsākts kriminālprocess. Suņa īpašnieks noskaidrots.

25.jūlija pēcpusdienā Ludzā, Strādnieku šķērsielā, suns uzbruka 15-gadīgai pusaudzei un sabojāja viņai blūzi. Suņa īpašnieks noskaidrots, uzsākta administratīvā lietvedība.

 

Bojāti logu stikli

20.jūlijā policijā saņemts paziņojums par to, ka jūlija sākumā Ludzā, Latgales ielā, SIA „Ludzas medicīnas centra” ēkai (bijušā slimnīcas infekcijas nodaļa) nenoskaidrotas personas sabojāja 9 loga stiklus. Uzsākts kriminālprocess.

23.jūlijā Kārsavā, Puškina ielā, konflikta laikā 1969. gadā dzimušais vīrietis izsita 3 loga stiklus. Materiālais zaudējums 100 eiro. Policija noskaidro visus notikušā apstākļus.

Bet 24. jūlijā konstatēts, ka Kārsavas novada Salnavā divi vīrieši izsita kādai privātmājai 2 loga stiklus.

 

Ludzā piekauts jauns vīrietis un bojāta automašīna

23.jūlijā plkst. 4:00 Ludzā, Stacijas ielā tika piekauts 1997. gadā dzimis jaunietis un bojāta automašīnas Audi 80 virsbūve. Noskaidrots, ka ar notikušo ir saistīta viena persona – kāds 1988. gadā dzimis ludzānietis. Uzsākts kriminālprocess. Notiek tālāka izmeklēšana.

 

Ludzā pusaudzis nozog automašīnu un izraisa avāriju

24.jūlija rītā kāds ludzānietis konstatēja, ka ir nozagta viņa automašīna VW Passat, kura atradās daudzdzīvokļu mājas pagalmā Latgales ielā. Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus, jau pēc pusstundas policijas darbinieki atrada nozagto transportlīdzekli – Ciblas novada Zvirgzdenes pagastā automašīna bija nobraukusi no ceļa braucamās daļas, ietriekusies ceļa zīmē un apgaismes stabā.

Automašīnu vadījusī persona notikuma vietu bija atstājusi. Turpinot izmeklēšanu, noskaidrots, ka ar šī transportlīdzekļa zādzību un ceļu satiksmes negadījumu ir saistīts kāds vietējais 17-gadīgs pusaudzis. Jāpiebilst, ka šis jaunietis ir vairākkārt nonācis policijas redzeslokā par automašīnu zādzībām gan Ludzas iecirknī, gan Rēzeknē.

Informāciju sagatavoja

Jeļena Rutkovska,

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool