LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Cloudy
-1°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

VP logoLaika posmā no šī gada 27.oktobra līdz 3.novembrim VP  LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 69 paziņojumi par dažādiem notikumiem:  14 zādzībām, tostarp 3 transportlīdzekļu zādzības, 3 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 7 ģimenes konfliktiem  un 13   huligānisma gadījumiem. Ciblas novadā Līdumnieku pagastā konstatēta patvaļīga meža cirte. Uzsākti 11 kriminālprocesi. Sastādīti 27 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 3 nelikumīgās   alkoholisko dzērienu  un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 30  Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus. Divos gadījumos konstatēts, ka vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, tai skaitā 1 kravas automašīnas vadītājs, kura automašīna nobrauca no ceļa braucamās daļas un 1 vieglas automašīnas vadītājs bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesābām, uzsākts kriminālprocess. Konstatēti 3 ceļu satiksmes negadījumi, cietuušo un bojā gājušo nav.

***

Naktī uz 28. oktobrī ap plkst. 03:00 Ludzā, Raiņa ielā pagaidām nenoskaidrotas personas sabojāja kāda veikala reklāmas izkārtni. Uzsākts kriminālprocess. Vainīgo personu loks noskaidrojas.

***

29. oktobrī ap plkst. 20:35 policijā saņemts paziņojums par to, ka Ludzā, Rūpniecības ielā no kāda servisa tika nozagta automašīna VW Passat.

Kā arī tajā pašā dienā policijā saņemta informācija par to, ka Ciblas novadā Ciblas pagastā c.Felicianova nozagta automašīna VAZ.

Veicot operatīvās meklēšanas pasākumus uzsākto kriminālprocesu ietvaros , noskaidrots, ka  minētos transportlīdzekļus nozaga kāds 16-gadīgais pusauzdis. Viena no automašīnām atrasta pamesta c.Felicianovā, otrais transportlīdzeklis- Kārsavas novadā Malnavas pagastā c.Malnavā. Turpinot savas noziedzīgās darbības šī nepilngadīgā persona izdarīja vēl vienu zādzību: naktī uz 2. novembri Ciblas novadā Zvirgzdenes pagastā no kāda mājas pagalma nozagts traktors T-25.

Izmeklēšana turpinās.

***

29. oktobrī ap plkst. 21:15 Ciblas novadā Zvirgzdenes pagastā Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki aizturēja kādu 17-gadīgu jaunieti un viņas personīgajās mantās tika atrasta plastmasas pudele ar narkotiskām vielām līdzīgu šķidrumu un šļirces. Šķidrums ir izņemts, nozīmēta ekspertīze. Jauniete tika nogādāta medicīnas iestādē, lai paņemtu analīzes narkotisko vielu lietošanas fakta konstatēšanai.Noskaidrots, ka šī jauniete nav vietēja iedzīvotāja, viņa bija atbraukusi ciemos pie paziņām.

***

31. oktobrī no rīta konstatēts, ka Ludzas novada Rundēnu pagastā no ceļa būvniecības tehnikas nolieta dīzeļdegviela – ap 150 litri.

Bet nākamajā dienā 1. novembrī no rīta konstatēta vēl viena līdzīgā zādzība – šoreiz Ciblas novada Ciblas pagastā, kad nakts laikā kādā karjerā no ekskavatora nolieta dīzeļdegviela.

***

31. oktobrī policijā saņemta informācija par to, ka Ludzā ap plkst. 08:55 kādai 1993.gadā dzimušajai sievietei plaukstā iekoda suns. Suņa īpašnieks noskaidrots un sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu. Materiāls tālākai izskatīšanai nosūtīts administratīvajai komisijai. Atgādinām, ka par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpšanu, ja to dēļ nodarīts fiziskais zaudējums, esošajā likumdošanā paredzēts naudas sods  no 15 līdz 700 euro apmērā.

***

IMG_867131. oktobrī VP LRP Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki operatīvo pāsākumu rezultātā Ludzas novada Brigu pagasta  meža masīvā atrada slēpto cigarešu kravu. Nākamajā dienā tālāko operatīvo pasākumu rezultātā  minētajā vietā cigarešu pārkraušanas laikā  sadarbībā ar VRS Aviācijas pārvaldes specvienības amatpersonām  tika aizturēts kāds 1982. gadā dzimušais vietējais vīrietis. Notikuma vietā tika izņemtas 24 kastes ( 240 000 cigaretes) ar Baltkrievijas akcīzes marķējumu cigaretēm un 2 automašīnas.

Turpmāko operatīvo pasākumu veikšanas rezultātā tika noskaidrots, ka daļa no šīs cigarešu kravas jau ir izvesta uz Daugavpils novadu un tiek glabāta kādā mikroautobusā. Turpinot darbu , policijas darbinieki aizturēja vēl viena šīs noziedzīgās grupas dalībnieku – 1963.gadā dzimušo Lietuvas pilsoni, kurš mēģināja aizvest melikumīgās cigaretes. Mikroautobusā atarstas un izņemtas 95 kastes ar cigaretēm ( 950 000 cigaretes) bez Latvijas akcīzes marķējuma.IMG_8677

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221. panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvadāšanu, ja to ir izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Kopā izņemtas 1 190 000 cigaretes. Abas ar minēto saistītās personas aizturētas, un tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu. Vecākais no aizturētām personām agrāk jau bija nonācis policijas redzeslokā par līdzīgu noziedzīgo nodarījumu izdarīšanu.

***

2. novembrī pēc pusdienām Ludzā, Blaumaņa ielā kopīgās alkohola lietošanas laikā ar paziņām kādam vīrietim nozagts mobilais tālrunis Samsung Gaxi. Uzsākts kriminālprocess. Notiek tālākā izmeklēšana.

 

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

coloring.cool