LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Partly sunny
19°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

VP logoLaika posmā no šī gada 13. līdz 20. oktobrim VP LRP Ludzas iecirknī tika reģistrēti 69 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 8 zādzībām, 3 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 8 ģimenes konfliktiem un 17 huligānisma gadījumiem. Uzsākti 9 kriminālprocesi. Sastādīti 28 administratīvā pārkāpuma protokoli, tai skaitā 8 nelikumīgās alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu aprites jomā.

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 41 Ceļu satiksmes noteikumu pārkāpums. Konstatēti 2 gadījumi, kad vadītāji atradās pie stūres alkoholisko dzērienu iespaidā, tai skaitā 1 automašīnas vadītājs bez ttransportlīdzekļa vadīšanas tiesībām- uzsākts kriminālprocess, un 1 riteņbraucējs. Konstatēti 6 ceļu satiksmes negadījumi, divās avārijās cieta 3 personas, bojā gājušo nav.

***

15. oktobrī policijā saņemts paziņojums, ka pirms dažām dienām Kārsavā no kāda lielveikala 2 nenoskaidroti vīrieši izdarīja preces zādzību. Garnadžu guvums – degvīna pudele 19,91 Euro vērtībā. Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros saistīto ar minēto zādzību vīriešu personības tika noskaidrotas. Izrādījās, ka 1991. gadā un 1992. gadā dzimušie vīrieši ir Ludzas pilsētas iedzīvotāji.

***

16. oktobrī konstatēts, ka Ludzas novada Cirmas pagastā no kāda neapdzīvota īpašuma nozagts elektroenerģijas skaitītājs.

***

17. oktobrī īsi pēc pusnakts Kārsavā, Skolas ielā pēc kopīgās alkohola lietošanas ar paziņu, saimniekam pazuda nauda – ap 60 Euro. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

***

17. oktobrī ap plkst.15:20 Ciblas noavdā Ciblas pagastā c.Barisi automašīna Audi 80 aizķēra 9-gadīgo meiteni, kura, izkāpjot no autobusa un apējot to no aizmugures puses, nepārliecinājās par ceļa satiksmes drošību, sāka šķērsot ceļa braucamo daļu. Cietusī nogādāta medicīnas iestādē palīdzības sniegšanai.

***

18. oktobrī ap plkst.15:50 Ludzas novadā Isnaudas pagastā c.Ivdri avarēja automašīna BMW – transportlīdzeklis apgāzās. Šī ceļu satiksmes negadījuma rezultātā cieta 2 personas – 1983. gadā un 1987. gadā dzimušie vīrieši, kuri nogādāti medicīnas iestādē. Uzsākts kriminālprocess. Tiek noskaidrots, kurš no vīriešīem vadīja automašīnu avārijas laikā. Izmeklēšana turpinās.

***

19. oktobrī ap plkst.04:15 Ludzā, Skolas ielā no daudzīvokļu māju pagalma tika nozagta automašīna VAZ 2103. Policijas darbinieki, nekavējoties uzsāka nozagtā transportlīdzekļa meklēšanu, patrulējot pilsētas ielās, un jau pēc pusstundas automašīna tika atrasta Kuļneva ielā. Ar minēto saistīts kāds nepilngadīgs pusaudzis, kurš tika aizturēts. Policija veic tālāku izmeklēšanu.

***

Naktī uz 19. septembri Daugavpilī pilsētas centrā no SIA „Lattelecom” veikala tika nozagti 12 portatīvie datori. Kriminālizmeklēšanas pasākumu rezultātā Ludzas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki Ludzas pilsētā aizturēja automašīnu Audi A6, kuru vadīja kāds 1992. gadā dzimušais vīrietis no Daugavpils. Transportlīdzekļa salonā atradās visi nozagtie datori.

Pagājušajā nedēļā no SIA „Lattelecom” tika saņemta pateicība VP LRP Ludzas iecirkņa darbiniekiem par operatīvu rīcību, aizturot aizdomās turamās personas un atklājot Lattelecom īpašuma zādzību.

 

POLICIJAS PAZIŅOJUMS

medību un pašaizsardzības šaujamieroču īpašnieku ievērībai

No šā gada 1. novembra tiks mainīts Atļauju sistēmas pieņemšanas laiks. Šaujamieroču īpašnieks tiks pieņemti:

– otrdienās: 09:00-11:00; 13:00-15:00,

– ceturtdienās: 09:00-11:00; 13:00-15:00.

Kā arī atgādinām, ka līdz 2014. gada 31. decembrim visiem gāzes ieroču īpašniekiem jāreģistrē gāzes ieroči Valsts policijas Atļauju sistēmā. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un gāzes ierocis (bezmaksas pakalpojums).

No 2015. gada 1. janvāra visi gāzes ieroču īpašnieki, kuri nav reģistrējuši gāzes ieroci, tiks saukti pie administratīvās atbildības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 181. panta otrās daļas. Iespējamais sods – naudas sods no 35 Euro līdz 300 Euro vai gāzes ieroča konfiskācija.

Atļauju sistēma: 65703823, 29211663.

Sagatavoja:

Jeļena Rutkovska

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa

Kārtības policijas nodaļas inspektore

tālr.: 65703807, 26540044

 

coloring.cool