LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 26. novembris
Sebastians, Konrāds, Sebastijans
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

POLICIJA INFORMĒ

VP-logoVP LRP Ludzas iecirknī Līgosvētku nedēļas laikā no šā gada 20. līdz 27. jūnijam tika reģistrēti 120 paziņojumi par dažādiem notikumiem: 9 zādzībām, t. sk. 3 – no veikaliem, 9 miesas bojājumu nodarīšanas gadījumiem, 2 sadzīves konfliktiem un 19 huligānisma gadījumiem.  

Uzsākti 8 kriminālprocesi, sastādīti 20 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Ludzas un Kārsavas novadu teritorijās atklātas vēl 2 nelikumīgas alkohola ražošanas un tirdzniecības vietas.

 

Ceļu satiksmes negadījumos – 1 cietušais

Satiksmes uzraudzības rotas inspektori konstatēja 40 ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumus, 7 transporta līdzekļu vadītāji atradās pie stūres alkohola reibumā, t.sk. 2 automašīnas vadītāji, 2 mopēdisti un 3 riteņbraucēji.

Ludzas iecirkņa apkalpojamā teritorijā reģistrēti 2 ceļu satiksmes negadījumi, vienā avārijā cieta automašīnas vadītāja, bojā gājušo nav.

 

No suņa kodiena Ludzas novadā cietuši 4 cilvēki

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, jo nedēļas laikā reģistrēti vairāki gadījumi, kad suņi sakoduši cilvēkus:

  1. jūnijā ap plkst.17:30 Ludzā, Krāslavas ielā suns sakoda kādu 8-gadīgu zēnu;
  2. jūnijā ap plkst.11:15 Cirmas pagasta Tutānos – kādu 8-gadīgo meiteni;
  3. jūnijā ap plkst.16:45 Ludzā, Tālavijas ielā – 1957. gadā dzimušu sievieti;
  4. jūnijā ap plkst.21:15 Ludzā, Lejas ielā, Zvirgzdenes ezera pludmalē – kādu 1993. gadā dzimušu sievieti.

Visos gadījumos suņu īpašnieki noskaidroti, tiek lemts par viņu saukšanu pie atbildības. 

Pavasara un vasaras sezonā policijā saņem visvairāk paziņojumu par dažādiem ar dzīvnieku turēšanu saistītiem pārkāpumiem: par sakostiem cilvēkiem, par suņu nodarītiem postījumiem un to radītu apdraudējumu.

Likumdošanā par tādiem pārkāpumiem paredzēta gan administratīvā atbildība, gan kriminālatbildība. Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 106. pantā noteikts, ka par dzīvnieku turēšanas, labturības, izmantošanas un pārvadāšanas prasību pārkāpšanu var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu no 7 līdz 350 eiro, bet par tādiem pašiem pārkāpumiem gada laikā vai, ja to dēļ nodarīts fizisks vai materiāls zaudējums, jāuzliek naudas sods no 15 līdz 700 eiro.

Īpašu iedzīvotāju uzmanību vēršam uz to, ka ir aizliegts suņus peldināt un „atpūtināt” pludmalēs. Policija aicina suņu saimniekus stingri ievērot dzīvnieku turēšanas prasības!

 

Kārtējās zādzības no veikaliem

  1. jūnijā ap plkst.15:55 kādā lielveikalā Ludzā, Latgales ielā konstatēta preces zādzība: 1980. gadā dzimis vīrietis nozaga 1 pudeli degvīna.
  2. jūnijā ap plkst.09:30 Kārsavā, Sporta ielā kāds 1977. gadā dzimis vīrietis nozaga alkoholisko dzērienu.

 

Automašīnas slēpnī lietuvietis pārvadāja munīciju

  1. jūnijā vakarā (ap plkst. 18:15) kāds 1960. gadā dzimis lietuvietis, braucot ar automašīnu Saab Terehovas RKP virzienā, Plosku ciemā (Zilupes nov.) izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, ietriecoties ceļa aizsargmargās. Rupji pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumu prasības, vadītājs aizbrauca no notikuma vietas un devās atpakaļ Ludzas virzienā.

Operatīvās meklēšanas pasākumu rezultātā ap plkst. 19:00 Ludzas novada Nirzas pagasta Horoševā minēto autovadītāju aizturēja satiksmes uzraudzības inspektori. Apskatot notikuma vietu un ceļu satiksmes negadījumā iesaistīto automašīnu Saab, tika konstatēta šaujamieroču munīcija. Kopā izņemtas 3714 patronas. Izmeklēšanā konstatēts, ka priekšējais un aizmugurējais atdurstienis bija aprīkots ar slēpni. 

Rit tālākā izmeklēšana.

Informāciju sagatavoja

Jeļena Rutkovska,

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool