LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Partly cloudy
-21°C
 
A A A

PMLP klienti labprāt izmanto iespēju norēķināties ar maksājumu kartēm

Kopš maija, kad Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde pakāpeniski sāka ieviest norēķinus ar maksājumu kartēm teritoriālajās nodaļās visā Latvijā, šo iespēju jau izmantojuši vairāk kā 17,4 tūkstoši klientu.

Laikā no maija līdz augusta beigām šādā veidā iekasēti 9,3% visu maksājumu jeb 164,4 tūkstoši latu, un šim skaitlim ir tendence palielināties ar katru mēnesi. Septembrī maksājumos ar norēķinu kartēm iekasēti 57 tūkstoši latu.

Visbiežāk norēķini ar maksājumu kartēm veikti jaunizveidotajā Rīgas 3.nodaļā Pārdaugavā, taču pieprasīts pakalpojums bijis arī Rīgas 1.nodaļā Čiekurkalnā, Daugavpils nodaļā, Ogrē, Saldū, Jūrmalā, Cēsīs un Valmierā.

Jaunais pakalpojums ir cilvēkiem ļoti izdevīgs, jo ietaupa gan laiku, gan naudu. Līdz šim vienīgais veids, kā PMLP klienti varēja samaksāt nepieciešamās valsts nodevas un citus maksājumus, bija naudas pārvedums bankā, par to turklāt vēl maksājot arī kredītiestādes komisijas maksu. Norēķiniem ar maksājumu kartēm komisijas maksa tiek segta no valsts budžeta līdzekļiem. Tā ietaupās iedzīvotāju līdzekļi un arī laiks, jo klientiem vairs nav atsevišķi jādodas uz banku veikt maksājumus vai apstiprināt maksājumu dokumentus.

Pašlaik visās 30 PMLP teritoriālajās nodaļās Latvijā par PMLP pakalpojumiem var norēķināties ar VISA, VISA Electron, Maestro, Master un American Express maksājumu kartēm. Joprojām ir saglabāta arī iespēja norēķināties, veicot naudas pārvedumu bankā.

Jau vēstīts, ka PMLP 2009.gada pirmajā pusgadā apkalpojusi vairāk kā 300 000 klientu, nodevās un citos maksājumos valsts budžetā iekasējot 2,5 miljonus latu.

PMLP teritoriālās nodaļas sniedz pakalpojumus, kas saistīti ar pasu izsniegšanu, ielūgumu un izsaukumu apstiprināšanu, ziņu iekļaušanu un sniegšanu no Iedzīvotāju reģistra. Iedzīvotāji šos pakalpojumus var saņemt jebkurā Pārvaldes nodaļā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. PMLP nodaļas atrodas visās lielākajās pilsētās un rajonu centros.

coloring.cool