LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Plenērā tapa dāvana Ludzas jubilejā

Svētku nedēļā Ludzā un pilsētas apkārtnē norisinājās starptautiskais plenērs ‘’Lūdzu uz Ludzu”, kurā piedalījās 13 mākslinieki. Plenērs Ludzā notiek jau ceturto reizi. Plenēra atklāšanā pirmdien, 7. augustā, māksliniekus sveica novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, novēlot māksliniekiem iedvesmu un radošu gaisotni. Plenēru organizēja Ludzas novada pašvaldība un Novadpētniecības muzejs, atbalstu sniedza Valsts Kultūrkapitāla fonds un Latgales reģiona attīstības aģentūra. 

Tālākie viesi bija no Polijas pilsētas Dembicas Matuss Krasons un Rišards Kukabs, lietuviešu gleznotāji Irina Amosova-Novikova, Andrejs Denisenko un Vera Civenkova. Plenērā piedalījās Latgales mākslinieki Osvalds Zvejsalnieks, Vladimirs Serkovs, Vjačeslavs Fomins, Iveta Ladusāne, Inese Kaziniece, Andris Misāns, Gunita Zālīte-Misāne, Irina Martjukova.

Šobrīd plenēra rezultātus varam novērtēt Ludzas novadpētniecības muzejā. Izstādes atklāšana notika 11. augustā. Katrs mākslinieks muzejam atstāja divus savus darbus. Lielākā daļa gleznu ir pilsētas ainavas, bet varam redzēt arī dažus portretus.

“Man ir sajūta, ka visu laiku gribas strādāt. Paldies par mākslas svētkiem,”- teica mākslinieks Andrejs no Lietuvas.

Savukārt Irina Amosova-Novikova atzina, ka, braucot šurp neesot cerējusi, ka mūsu mazā pilsēta ir īsta Latvijas pērle.

Plenērā tapušie darbi ir skaista dāvana pilsētas jubilejā un glabāsies mūsu muzejā.

Vanda Žulina

coloring.cool