LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Plāno paplašināt pārtikas komplektu vistrūcīgākajām personām saņēmēju loku

Zemkopības ministrija (ZM) izstrādājusi Ministru kabineta (MK) noteikumu projektu “Grozījums Ministru kabineta 2009.gada 8.decembra noteikumos Nr.1415 “Kārtība, kādā tiek administrēti un uzraudzīti tirgus intervences pasākumi augkopības un lopkopības produktu tirgū, īstenojot Eiropas Komisijas programmu vistrūcīgākajām personām””, ko šodien, 5. maijā izsludināja valsts sekretāru sanāksmē. Normatīvais akts izstrādāts, lai palielinātu pārtikas komplektu, kas tiek izdalīti Eiropas Komisijas (EK) programmas “Pārtikas produktu piegāde labdarības organizācijām izdalīšanai vistrūcīgākajām personām” ietvaros, saņēmēju loku.

Apkopotā pašvaldību operatīvā ikmēneša informācija liecina, ka Latvijā personu skaits, kurām piešķirts trūcīgas personas status, pakāpeniski pieaug. 2011. gada martā salīdzinājumā ar 2010.gada martu tas ir palielinājies par 24,8 procentiem. Tāpat arī kopējā valsts ekonomiskā situācija un stāvoklis nodarbinātības tirgū samazina iedzīvotāju ienākumus.

Lai 2011. gada programmas ietvaros tiktu izmantots visi EK piešķirtie resursi un labdarības organizāciju izdales punktos neveidotos uzkrājumi, kas apgrūtinātu pārtikas piegādi un arī izdali, ZM sadarbībā arī Labklājības ministriju (LM), Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Sarkano Krustu nolēma 2011. gadam paplašināt pārtikas komplektu saņēmēju loku, papildus trūcīgajām personām tajā iekļaujot maznodrošinātās personas, personas ar medicīnas atvieglojumu izziņām, kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz 150 latu, un personas, kuras ārkārtas situācijas (stihisku nelaimju vai iepriekš neparedzamu apstākļu) dēļ nespēj apmierināt savas pamatvajadzības.

Normatīvā akta normas ļaus vienai personai programmas īstenošanas gadā bez maksas saņemt ne vairāk kā 12 pārtikas produktu komplektu. Īpaši jūtams programmas atbalsts būs iedzīvotājiem ārpus Rīgas un Pierīgas reģionā, kur iedzīvotāju ienākumi vidēji ir mazāki.

Savukārt pārtikas produktu ražotājam palielināsies ražošanas apjoms, tā palielinot arī uzņēmuma apgrozījumu, kas veicinās tā konkurētspēju kopējā pārtikas pārstrādes tirgū. Tiks arī sekmētas ražotāja izaugsmes iespējas un atpazīstamība tirgū.

Normatīvais akts stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā “Latvijas Vēstnesis”.

Iepazīties ar dokumenta pilnu tekstu var interneta mājas lapas saitē [http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40215670].

coloring.cool