LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
15°C
 
A A A

Pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi piedalās starptautiskajā konferencē Lietuvā

23.martā Ludzas pilsētas 3.PII „Namiņš” pedagogi apmeklēja Lietuvas Republikas Visaginas bērnudārzu „Auksinis Gaidelis”, tulkojumā no lietuviešu valodas – „Zelta Gailītis”, lai piedalītos pirmsskolas izglītības iestāžu starptautiskajā konferencē „Teatrālā darbība kā bērnu attīstības veicinātāja”. Tajā bija pārstāvji no Lietuvas Visaginas pilsētas bērnudārziem un Latvijas bērnudārziem (Ludzas pilsētas 3.PII „Namiņš”, Daugavpils pilsētas 14.PII).

Konferences dalībniekus sirsnīgi sagaidīja jautrais „Zelta gailītis” – audzinātāja un pasākuma organizatori. Sākumā iepazināmies ar iestādi un tās darbu. Visās grupiņās mūs sveicināja smaidoši bērni un skolotāji un dāvāja pašu gatavotus darbiņus. Priecājāmies arī par skaisto, pavasarīgo noformējumu. Bērnudārzs darbojas 32 gadus. Projektēts un celts tas bija 14 grupām, bet pašlaik ir 11 grupas. Iestādes fasāde ir nesen siltināta, nokrāsota skaistās, košās krāsās. Bērnudārzu apmeklē audzēkņi vecumā no 1 līdz 7 gadiem, aptuveni 175 bērni. Iestādei ir sava sporta zāle, sanāksmju istaba, kas noformēta tautiskā stilā kā sena guļbūve. Tajā var redzēt no kartona pagatavotu seno laiku krāsni, lielus koka galdus, solus, lielas paštaisītas lelles – vecmammu un vectēvu, kā arī vērpjamo ratiņu. Mūsu uzmanību piesaistīja gaismas smilšu galdi grupās. Bērnudārza mazuļi darbojas ar Montessori apmācības elementiem. Iestādē strādā pieredzējuši pedagogi. Tā aktīvi iesaistās dažādos projektos, pakāpeniski atjauno grupu laukumiņus, organizē pieredzes apmaiņas pasākumus.

Konferences sākumā viesus priecēja vecākās grupas audzēkņi ar muzikālu izrādi „Īkstīte”.

Mazie mākslinieki bija iejutušies savās lomās un droši, ar lielu izteiksmi runāja monologus, dialogus, improvizēja, dziedāja, dejoja. Tālāk bērnudārza „Auksinis Gaidelis” vadītājas vietniece I.Petrova pastāstīja klātesošiem par iestādes komandas darbu. Tas, ka šī bērnudārza pedagogi ir vienoti un saliedēti, varēja just ikviens konferences dalībnieks. Par to liecināja sirsnīgā uzņemšana, pārdomātā konferences organizācija. No Ludzas pilsētas 3.PII „Namiņš” uzstājās skolotājas Ž.Konovalova un I.Bule. Viņas pastāstīja par mūsu iestādes darbu, dažādiem teatralizēto spēļu veidiem, to izmantošanu apmācības procesā, svētkos. Kolēģi no Daugavpils 14.PII dalījās pieredzē par darbu ar vecākiem, kā teātra tēmu var izmantot, strādājot pēc jaunajā izglītības  kompetenču modeļa. Pedagogi no Visaginas pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm runāja par  bērnu emocionālo audzināšanu ar teātra starpniecību, par individuālo pieeju, tas ir, ļaut bērniem pašiem būt noteicējiem, kas tēlos kādu lomu. Konferences darbu bagātināja arī  radošās pauzes starp prezentācijām – teātra masku gatavošana, improvizēta dziedāšana.

Kā spilgtāko un vērtīgāko no šīs konferences savam darbam pārvedām domu par kompetenču izglītības un sadarbības nozīmi, idejas par darbu ar vecākiem – būt ne tikai kā skatītājiem pasākumos, bet arī aktieriem un bērnu partneriem. Šādi pieredzes apmaiņas braucieni ir lieliska iespēja iepazīties, salīdzināt, kā strādā kolēģi citur, ieviest jaunas idejas savā darbā. Tas dod ne tikai stimulu, bet arī gandarījumu par paveikto.

Visagina mūsu atmiņās būs kā pilsēta-parks, kur ir ļoti sirsnīgi cilvēki, svaigs gaiss, priedes, liela platība pastaigām un āra aktivitātēm.

Partnerattiecības turpināsies. Nākamgad gaidīsim kolēģus no Lietuvas un Daugavpils pie mums Ludzā un atskatīsimies uz paveikto darbu bērnu iepazīstināšanā ar Dzimto zemi, Latvijas un Lietuvas 100-gadi.

Ludzas pilsētas 3.PII „Namiņš”

 izglītības metodiķe Olita Spole

coloring.cool