LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Pirmsjāņu laikā –visi uz Lielo Latgaļu tirgu Ludzā!

Pagājušā gadā aizsākto tradīciju turpinot arī šovasar tālu aiz Latgales robežām izskanēs Lielais latgaļu tirgus, kas tradicionāli tiek organizēts pirms Jāņiem -19. un 20. jūnijā Ludzas pils kalnā.

Svinot Lielo Latgaļu tirgu, kopā sanākt aicināti visi Latgales amatu meistari un saimnieki, visi, kas prot parādīt un pamācīt savu amatu prasmes, visi, kas piedāvā pašu darinātu, audzētu vai gatavotu produktu. Taču tirgus īpašs ir ar savu jauko, mājīgo un jautro atmosfēru, kur kūsā darbs, radoša sacensība un meistardarbnīcas, skan dziesmas, smiekli, ritinās dejas un rotaļas bērniem un pieaugušajiem, kur var pagaršot senus latgaļu ēdienus, iedzert Jāņu alu, nopirkt svētkiem sieru, samīļot kaziņu vai baložus, pavizināties ar zirgiem, uzzināt dabas dziedniecības un saulgriežu rituālu zinības, iepazīt augus, iemācīties pīt ozolu vainagus, satikties ar draugiem un galvenais-brīnišķīgi pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, pienācīgi sagatavoties Saulgriežu svētku svinēšanai. Tas ir lielisks pasākums ģimenēm, te būs interesanti un ko darīt gan lieliem, gan maziem. Sestdien tiks organizētas sacensības podu meistariem un par nakti tiks kurināts ceplis, lai svētdienas rītā tirgus apmeklētāji varētu nopirkt vēl siltas, tikko no krāsns izņemtas Latgales māla krūzes un bļodas.

Latgalē joprojām cītīgi tiek koptas un godātas arodu tradīcijas un daudzo meistaru prasmes. Lielais Latgaļu tirgus ir tā goda reize, kur kopā aicināti un godināti dažādu amatu meistari, tā ir latgaliskās dvēseles dziesma, ko aicinām izbaudīt tuvus un tālus ciemiņus. Šogad pasākumā aicināti savu prasmi rādīt arī sābri- meistari no Baltkrievijas un Lietuvas.

Aicinām visus amatu pratējus ar saviem darbiem uz tirgu, kur varētu gan demonstrēt savu prasmi un piedāvāt savus darbus. Par Lielo Latgaļu tirgu lūdzam interesēties Ludzas amatnieku centrā.

Papildus informācija:

Ludzas amatnieku centrs, Ludzā, Tālavijas 27a
Tālr.: mob. tālr.: 29467925 Līga ,29123749 Ēriks ;
http://www.ludzasamatnieki.lv/; [email protected]

http://www.latgalesamatnieki.lv/ ; http://www.latgale.lv/

Jāņi – tas nenozīmē vien masu pasākumus, bet arī jaukas svinības latgaliešu stilā Jānu vakarā, atpūtu dabā saulgriežu laikā ģimenēm, nelielām kompānijām, kas var ietilpt vienā viesu namā. Lai ceļotājiem mūsu Latgale likto vēl pievilcīgāka Saulgriežu svinēšanai, piedāvājam uz Latgali Jāņu laikā no 18.jūnija līdz 27.jūnijam, kā galveno pievilcību izmantojot Lielā Latgaļu tirgus apmeklējumu Ludzā un pēc tam doties nosvinēt Līgo svētkus kādā no viesu mājām, kas piedāvās Jāņu vakara atmosfēru un pasākumus pie sevis un tuvējā apkārtnē. Tuvāka info par Līgo pasākumiem un piedāvājumiem – http://www.latgale.lv/

Aicinām Jūs aktīvi iesaistīties mūsu akcijas “Zalta rūku ceļš” pasākumos un tādējādi paust savu piederību lielajai latviešu ciltij un teikt savu zemi un tradīcijas!

coloring.cool