LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Mostly sunny
22°C
 
A A A

Pildā ievēro Līgosvētku tradīcijas

20160621_102133Tad, kad pienākusi gada visgarākā diena, kurai seko īsākā nakts, latvieši svin Jāņus. Tiem gatavojas jo cītīgi. Arī Pildas Tautas namā 21. jūnijā bija organizēta radošā darbnīca. Vietējās sievietes visai nopietni gaidīja svētkus, jo bija sanākušas, lai veidotu Jāņu dienas krāšņāko rotu – vainagus. Vainags ir viens no raksturīgākajiem, būtiskākajiem un obligātajiem latviešu vasaras saulgriežu elementiem. Vīriešiem vainagi tika darināti no ozolu zariem. Tā kā sieviešu vainagos vērojama liela dažādība, tad šoreiz tika nolemts darināt galvasrotas no vilkvāļu lapām. Jautrā svētku noskaņā laiks paskrēja nemanot, ikviens pasākuma dalībnieks devās mājup ar skaistu galvasrotu.

Radošās darbnīcas ietvaros tika arī darināti vainagi Pildas pagasta Jāņiem. Par to īpašu paldies gribas teikt Antoņinai Suharevskai un Olgai Mihailovai.

Liela pateicība, protams, ikvienam, kurš atnāca uz pirmssvētku darbnīcu, šoreiz iemācoties arī ko jaunu.

Tāpat kā citos ciematos, arī Pildas TN “jāņabērni” 23. jūnijā, dodoties aplīgot Jāņus viņu dzīves vietās, ritināja vaļā savu dziesmu pūru. Tā mēs pieturējāmies pie vienas no svarīgākajām latviešu saulgriežu tradīcijām – līgošanas. Tiek uzskatīts, ka Līgo dziesmām piemīt īpašs spēks, tās spēj novērst nelaimes, savukārt, Jāņa bērni nesot mājai un tās cilvēkiem svētību un veselību.

Dodoties no mājas uz māju, sveicām septiņus Pildas pagastā dzīvojošus Jāņus, viņiem veltot aplīgošanas dziesmas un novēlot priecīgus svētkus. Lai saulgriežu laiks dod visiem Jāņiem spēku un enerģiju gada garumā!

Par izpalīdzību šī pasākuma laikā īpašu paldies vēlos teikt M. Suharevskai.

Olita Baklāne,

Pildas Tautas nama vadītāja

coloring.cool