LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Mostly sunny
-2°C
 
A A A

Pievērsīsim īpašu uzmanību satiksmes drošībai rudens periodā!

Sakarā ar jauna mācību gada sākšanos un iestājoties rudens periodam, aktualizējas jautājums par bērnu drošību uz ceļa. Kā rāda iepriekšējo gadu statistika, rudenī parasti ir vislielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits. Situāciju saasina tas, ka bērniem nākas pārorientēties uz skolas režīmu.
Satiksmes ministrija rekomendē dažus vienkāršus pasākumus, lai uzlabotu satiksmes apstākļus visām ceļu satiksmē iesaistītajām dalībnieku grupām:
– Pagarinoties krēslas un tumsas stundām, nepieciešams pārskatīt ielu apgaismojuma ieslēgšanas kritērijus.
– Sākoties jaunajam mācību gadam, nepieciešams apsekot skolām tuvākās ielas un teritorijas; uzlabot esošo nolietojušos ceļu aprīkojumu, atjaunot apzīmējumus, ceļa zīmes, salabot gājēju barjeras vai veikt citus nepieciešamos uzlabojumus.
– Nedrīkst aizmirst par atstarotājiem bērniem. Ieteicams vismaz jaunāko klašu skolēniem kontrolēt gaismas atstarojošo elementu un atstarotāju esamību apģērbā vai pie somām, velosipēdiem u.t.t.
Aicinām pievērst īpašu uzmanību satiksmes drošības īpatnībām rudens periodā!