LV EN

Otrdiena, 2022. gada 06. decembris
Niklāvs, Niks, Nikolajs
Ludza
Mostly cloudy
-3°C
 
A A A

“Pieslēdzies, Latvija!” aicina seniorus pieteikties bezmaksas datorapmācības kursiem

Kopš Lattelecom organizētā senioru apmācības projekta “Pieslēdzies, Latvija!” izsludināšanas šī gada aprīļa vidū, mēneša laikā trīs dienu bezmaksas kursiem ir pieteikušies jau 1000 seniori. Ikviens seniors apmācībām var pieteikties līdz pat oktobrim.

Maijā, paralēli skolotāju apmācībām darbam ar internetā bāzēto “Pieslēdzies, Latvija!” apmācību programmu un mācīšanas metodiku, pirmās senioru grupas atgriežas skolas solā. Projekts norisināsies visā Latvijā līdz pat rudenim, tāpēc apmācībām joprojām var pievienoties ikviens seniors. Pieteikties apmācībām var vairākos veidos: zvanot uz “Pieslēdzies, Latvija!” bezmaksas tālruni 80000822, interesējoties savas pilsētas pensionāru biedrībās, kā arī atsaucoties uz pašu skolotāju publicēto kontaktinformāciju.

“Vēlamies uzsvērt, ka nekas vēl nav nokavēts, un aicinām ikvienu senioru izmantot šo bezmaksas iespēju. Noteiktais mācību ilgums ir trīs dienas, bet skolotājs pats izveido sev un savām grupām piemērotāko mācību grafiku. Turklāt, ņemot vērā, ka ir vairāk nekā 100 mācību vietas visā Latvijā, un projekts ilgs līdz rudenim, tad pat aizņemtākajiem būs iespējams atrast sev piemērotāko risinājumu,” skaidro Līga Bite, Lattelecom sabiedrisko attiecību projektu vadītāja.

Pagājušajā gadā vairāk nekā 1500 seniori apguva pirmās iemaņas darbam ar datoru un internetu. Šogad, pateicoties vairāk nekā 100 skolotāju iesaistei Lattelecom organizētajās apmācībās “Pieslēdzies, Latvija!”, projekts notiks ar vēl plašāku vērienu – plānots ne tikai četrkāršot apmācāmo skaitu, bet arī paplašināt apmācāmo loku, bezmaksas datorapmācības piedāvājot cilvēkiem vecumā pēc 50 gadiem. Apmācības, tāpat kā pērn, tiks organizētas nelielās grupās – pa 14 dalībniekiem katrā grupā. To ilgums būs trīs dienas, apmācībām veltot četras mācību stundas (45 minūtes katra) ik dienu.

Tā kā šis gads visā Eiropā izsludināts par Aktīvās novecošanas un paaudžu solidaritātes gadu, tad sociāli nozīmīgais projekts “Pieslēdzies, Latvija!” norisinās arī ar LR Labklājības, Izglītības un zinātnes ministriju atbalstu, aicinot apmācībā iesaistīties skolas un to informātikas skolotājus. Skolotājam jāveic piecas senioru grupu datorapmācības, sniedzot gan teorētiskās, gan arī praktiskās iemaņas darbam ar datoru, atbilstoši Lattelecom izstrādātajai apmācību programmai. Pateicībā par skolotāju ieguldīto darbu, Lattelecom dāvinās jaudīgu portatīvo datoru.

Līga Bite
Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja
Tālruņi: 670 55 740, 29109944
liga.bite@lattelecom.lv
www.lattelecom.lv
www.1188.lv