LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 24. oktobris
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Ludza
Mostly cloudy
2°C
 
A A A

Piesaki Latvijas ainavu dārgumu – līdz 15. jūlijam

“Nosaucot vārdā vietas un ainavas, kas ir nacionālais dārgums, kā arī vietas un ainavas reģionos, novados, pagastos, laika gaitā veidotos Latvijas ainavu dārgumu krātuve.”

/Aija Melluma/

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piedalīties kopīgas dāvanas gatavošanā Latvijai, veidojot elektronisku Latvijas ainavu dārgumu krātuvi “Latvijas ainavu dārgumi vakar, šodien, rīt”. Tajā tiks iekļautas sabiedrības vērtējumā nozīmīgas ainavas ar īpašu vēstījumu par Latvijas un tās reģionu dabu un vēsturi, kas jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

Aicinām iesaistīties ainavu dārgumu krātuves veidošanas pirmajā posmā:

* piesakot savus ainavu dārgumus tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv vai papīra formātā publiskajās bibliotēkās līdz 2017. gada 15. jūlijam;

* balsojot par pieteiktajiem ainavu dārgumiem tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv no 2017. gada 15. augusta līdz 15. oktobrim;

* daloties ar papildus informāciju par ainavu dārgumiem tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv vai papīra formātā publiskajās bibliotēkās no 2017. gada 10. novembra līdz 2018. gada 14. februārim.

Pilna informācija par aktivitātes norisi ir lasāma aktivitātes nolikumā, kas publicēts tīmekļa vietnē www.ainavudargumi.lv

***

Ainavu dārgumi ir vietas un teritorijas Latvijas laukos, ciemos un pilsētās, ko uzskatām par īpašām reģiona un Latvijas vērtībām, neatkarīgi no to pašreizējā aizsardzības statusa un diženuma. Tās ir ainavas, kas spēj apstādināt ikdienas steigu, kuras vēlamies piedzīvot atkārtoti un kas satur īpašu vēstījumu, kuru vēlamies ierakstīt Latvijas vēsturē un nodot bērniem un mazbērniem. Piemēram, Pērses upes ieteka Daugavā, Mākoņkalns Rēzeknes novadā, Graudu iela Liepājas pilsētā vai Kaltenes jūrmala un ciems. Ainavu dārgums var būt arī pašlaik fiziski neredzama vieta, piemēram, Staburags, vai arī Likteņdārzs, kas tikai top, par kuru katram var būt savs stāsts.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūgums sazināties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Telpiskās plānošanas departamentu (tel. 67026553; e-pasts: [email protected]) vai plānošanas reģionu pārstāvjiem, t.sk. Latgales plānošanas reģionā – tel.: 65428111.

Sagatavoja Ērika Bondarenko,

sabiedrisko attiecību speciāliste

Svetlanas Rimšas foto: Vecslabada (Ludzas novada Istras pagasts)

 

coloring.cool