LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 05. augusts
Osvalds, Arvils
Ludza
Intermittent clouds
16°C
 
A A A

Pierobežā 0,2 milj. eiro investīcijas profesionālajā izglītībā

3412562_300Vairāk kā 0,2 milj. eiro tiks ieguldīti augstākās profesionālās izglītības attīstībā Latvijas un Krievijas pierobežā. 2013.gada 7.jūnijā Vides aizsardzības  un reģionālās attīstības ministrija un Malnavas koledža parakstīja finansējuma līgumu Nr.ESTLATRUS/1.1/ELRII-285/2012/27 par projekta „Augstākās profesionālās izglītības uzlabošana transporta un loģistikas jomā” ieviešanu. Projekts tiek ieviests kopā ar partneriem – Pleskavas lauksaimniecības tehnikumu (Krievija) un Akadēmisko parku (Latvija).

Projekta ietvaros minētās izglītības iestādes uzlabos augstākās profesionālās izglītības apmācību programmu transporta un loģistikas speciālistiem, izveidos jaunu apmācību moduli, ieviesīs tālmācības sistēmu, piedalīsies izglītības, transporta un loģistikas izstādēs. Tiks iegādāta jaunākā mācību literatūra un materiāli par loģistiku, uzņēmējdarbību, autotransporta ekspluatāciju, apkopi un diagnostiku. Kopā ar pasniedzējiem pie izglītības programmas strādās labākie Latvijas un Krievijas profesionāļi. Tālmācības sistēmas izveidei tiks iegādāts moderns aprīkojums ar videokonferences iespējām. Projekta ieviesējiem ir jāpieņem vēl viens izaicinājums: mācību piedāvājums būs ne tikai latviešu valodā, bet arī krievu vai angļu valodā. Būtiski ir tas, ka projektā iesaistītas nozares asociācijas un uzņēmumi, kas vislabāk pārzina nozares un darba tirgus problēmas un kā potenciālie darba devēji var palīdzēt rast risinājumus: Latvijas autopārvadātāju  nacionālā asociācija, Pleskavas uzņēmums „Pskovpassazhiravtotrans”, atvērtā akciju sabiedrība „PskovStroyTrans”, sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Avtomashservis”.

Projekta kopējais budžets ir 219 616,60 EUR (154 347,43 LVL). Projekta periods: 08.06.2013.-07.12.2014. Projektu 90% apmērā līdzfinansē Eiropas Savienība un Krievijas Federācija Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007.–2013.gadam, kas finansiāli atbalsta kopīgus pārrobežu attīstības pasākumus, lai uzlabotu reģiona konkurētspēju, izmantojot tā potenciālu un izdevīgo atrašanās vietu krustcelēs starp Eiropas Savienību un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa: www.estlatrus.eu

 Projekta apraksts

Papildus informācija:

Viktors Indričāns, Malnavas koledžas direktora vietnieks,

t.65733425, m.29421023, e-pasts: [email protected]

www.malnava.lv

 

Informāciju sagatavoja: Inese Kursīte, m.29454080, e-pasts: [email protected]

coloring.cool