LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Mostly sunny
20°C
 
A A A

Piemiņai un tagadnei

Juris Soikans parizeJ.Soikāna Ludzas mākslas skolā 2015.gada sākums ir veltīts tās aizbildņa Jura Soikāna piemiņai. Aprīlis kavējas mūs lutināt ar siltumu, pavasara gaisā spirdzinošajām putnu balsīm un vizbuļu neaizmirstamajām acīm. Spītējot dzestrumam, sniegiem, lietiem un vējiem mākslas skolas audzēkņi un pedagogi aprīļa sākumā apmeklē un sakopj J.Soikāna kapu. Sakārto vāzēs ziedus un iededz piemiņas svecēs sirds siltumu, jo plaukstas salst. Lai radītu priekšstatu par Juri Soikānu, kuram 2015.gada 12.aprīlī apritētu 95 gadi, mākslas skolā tiek atklāta mākslinieka linogriezumu reprodukciju “Māras zemes lūgšana” izstāde, kas aprīļa beigās ceļo uz Briģu bibliotēku. Notiek priekšlasījums “Juris Soikāns – mākslinieks, domātājs un vērtētājs. Vidusskolas programmas audzēkņi pedagogu Ivetas Ladusānes un Ināras Mikažānes vadībā strādā pie lielformāta darba, kura pamatā ir Jura gleznas “Fuksis un Filistrs” kompozīcija. Priekšstatu veido ne tik daudz vārdi, cik tiešais “pieskāriens”. Gluži kā veidojot no māla. Nenoglāstīsi, nesanāks.

DSC_0391Tā 2015.gada 17.aprīlī mākslas skolas audzēkņi dodas uz Nautrēnu pagastu, lai piedalītos podnieku dienām veltītajā konkursā “Netradicionālais svečturis”. Kamēr bērni no dažādiem Latgales novadiem veido, skolotāji, vecāki tiek aicināti noklausīties mākslas zinātnieces Evijas Vasilevskas stāstījumu par Latgales keramiķiem un Latgales Kultūrvēstures muzeja mākslinieces Ineses Dundures vēstījumu par virtuālo iespēju izvirpot trauku. To var iemēģināt ikviens www.futureofmuseums.eu Par šo konkursa organizēšanu īpaša pateicība mākslas skolas Nautrēnu filiāles pedagogiem Maijai un Pēterim Gailumiem, Nautrēnu vidusskolai, Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta pārvaldes vadītājai Līvijai Plaviskai. Rēzeknes novada Kultūras nodaļai.
Saglabājot mākslas dienu tradīciju dzīvu, kuru Latgalē ieskandina podnieku dienas, Ludzas novada pašvaldības ēkā 2015.gada 15.aprīlī plkst. 13:00 tiks atklāta J.Soikāna mākslas skolas pedagogu un viņu draugu kopizstāde “Koč kas čosnys” (Koč kas skaists voi sorkons). Izstāde ir turpinājums pirms diviem gadiem aizsāktajam: runāt par mākslu latgaliski. Esat aicināti būt kopā ar mums.

J.Soikāna Ludzas mākslas skolas vārdā direktore Sandra Vorkale

coloring.cool