LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
Marta, Dita
Ludza
Partly cloudy
18°C
 
A A A

Piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta apmērs atkarīgs no vairākiem apstākļiem

Jau informējām, ka no šī gada 1. marta tiek piešķirta piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta par divu un vairāk bērnu no 1 līdz 20 gadu vecumam audzināšanu.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra skaidro, ka šo piemaksu piešķir ģimenes valsts pabalsta saņēmējam par divu un vairāku bērnu audzināšanu, par kuriem ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts. Proti, ja ģimenes valsts pabalsts ir piešķirts un tiek izmaksāts pabalsta saņēmējam par diviem vai vairākiem bērniem, tad papildus ģimenes valsts pabalstam tiek piešķirta arī piemaksa šādā apmērā:

 • Par diviem bērniem – 10 eiro mēnesī,
 • Par trim bērniem – 66 eiro mēnesī,
 • Par katru nākamo bērnu – par 50 eiro lielāks nekā par iepriekšējo, proti,
 • Par četriem bērniem – 116 eiro mēnesī,
 • Par pieciem bērniem – 166 eiro mēnesī,
 • Par sešiem bērniem – 216 eiro mēnesī,
 • utt.

Ievērībai !!!

PIEMAKSAS APMĒRU IETEKMĒ APSTĀKLIS, ja ģimenē, kura kopīgi audzina kopīgi dzimušos bērnus, ģimenes valsts pabalstu vecāki saņem dalīti, piemēram,  par vienu bērnu pabalstu saņem tēvs, bet par otru māte – ģimenes valsts pabalsta apmēru tas neietekmē.

Tas neietekmē ģimenes valsts pabalsta apmēru. Savukārt piemaksas apmēru tas ietekmē, jo piešķirot piemaksu, ņem vērā bērnu skaitu, par kuriem konkrētais saņēmējs saņem ģimenes valsts pabalstu. Piemaksas apmērs būs lielāks, ja ģimenes valsts pabalstu par visiem bērniem pieprasīs viens no vecākiem.

Ja ģimenē ir šāda situācija un ģimenē ir divi vai vairāk bērni, par kuriem tiek saņemts ģimenes valsts pabalsts – ieteicams vecākiem savstarpēji vienoties, kurš saņems pabalstu par bērniem, un šo izvēli darīt zināmu VSAA.

Tādā gadījumā VSAA jāiesniedz sekojoši iesniegumi: vienam no vecākiem par atteikšanos no ģimenes valsts pabalsta turpmākās saņemšanas, savukārt otram – iesniegums piešķir pabalstu arī par bērnu, par kuru iepriekš saņēma otrs vecāks, bet tagad no pabalsta saņemšanas ir atteicies.

Piešķirot ģimenes valsts pabalstu par visiem bērniem vienam saņēmējam, VSAA lems arī par piemaksas piešķiršanu vai apmēra pārskatīšanu.

BĒRNU SKAITA NOTEIKŠANA piemaksas apmēram ir atšķirīga no bērnu skaita noteikšanas ģimenes valsts pabalsta apmēram. Piemaksas apmēru neveido un bērnu skaitā neieskaita bērnus, par kuriem ģimenes valsts pabalsts nav piešķirts un netiek izmaksāts, piemēram:

 • mirušos bērnus,
 • bērnus, par kuriem pabalstu saņem otrs vecāks vai cits saņēmējs,
 • bērnus, kas ir vecāki par 20 gadiem,
 • bērnus, kuri vēl nav sasnieguši 20 gadus, bet pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas nemācās,
 • bērnus, kuri vēl nav sasnieguši viena gada vecumu un ģimenes valsts pabalsts par viņiem nav piešķirts,
 • un citi gadījumi, kad ģimenes valsts pabalsts par pieprasītājam dzimušo bērnu nav piešķirts un netiek izmaksāts.

Ja ģimenes valsts pabalsta izmaksa par kādu bērnu tiek pārtraukta (piemēram, bērns nemācās pēc 15 gadu vecuma sasniegšanas), tiek pārrēķināts arī piemaksas apmērs vai pārtraukta tās izmaksa.

Informatīvi

VSAA aprēķina piemaksas apmēru par periodu no 2018. gada 1. marta un izmaksā to ne vēlāk kā līdz 2018. gada 30. aprīlim tiem pabalsta saņēmējiem, kuriem ģimenes valsts pabalsts ir piešķirts un tiek izmaksāts par diviem vai vairāk bērniem vecumā no viena gada līdz 20 gadu vecuma sasniegšanai.

Piemaksas piešķiršanai iesniegums nav jāiesniedz. VSAA aprēķinās piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta apmēru un izmaksās to bez pabalsta saņēmēja iesnieguma, jo VSAA informācijas sistēmā ir reģistrēta informācija par katru ģimenes valsts pabalsta saņēmēju, kā arī par cik bērniem ir piešķirts ģimenes valsts pabalsts.

Sagatavots pēc VSAA informācijas (www.vsaa.lv)

coloring.cool