LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Pieaug trūcīgo personu skaits

Aprūpe mājās tiek nodrošināta 74 personām, Ludzas rajona bērnu namā – patversmē Ābelīte uzturas 10 bērni, audžuģimenē l bērns, pansionātā Ludza 11 personas, aprūpes mājā Raipole 4 personas. Tiek maksāts arī pabalsts veselības aprūpei, mājokļa pabalsts.

Paredzams, ka izdevumi nedaudz samazināsies vasaras mēnešos, kad skolās nenotiks mācības un nebūs jāapmaksā skolēniem brīvpusdienas. Vasaras periodā netiek maksāts arī pabalsts apkurei. Neskatoties uz smago finansiālo stāvokli, pašvaldība arī šogad piešķir līdzekļus bērnu vasaras nometnei Ludzas 2. vidusskolā Ls2475. Nometni divus mēnešus apmeklē trūcīgo un maznodrošināto ģimeņu bērni, kur viņiem tiek nodrošināta ēdināšana, saturīga laika pavadīšana, izziņas pasākumi.

Ludzas rajonā ir otrais lielākais bezdarba līmenis valstī – 19% (2968 personas). Taču nav iespējams prognozēt situāciju, kā pieaugs trūcīgo personu skaits gada laikā. Iedzīvotāji, kuri tikko ir zaudējuši darbu, iespējams, vēl saņem bezdarbnieka pabalstu un nav sociālās nodaļas klienti, bet, paliekot bez ienākumiem, cilvēki griezīsies pēc palīdzības.

Par sociālo pabalstu iespējām skat. sadaļā Sociālā palīdzība

coloring.cool