LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
19°C
 
A A A

Pētām Ludzas novada vēsturi šķērsgriezumā

IzrakumiŠonedēļ Ludzā viesojas un strādā projekta „Arheoloģija, Vara, Sabiedrība: sadarbība arheoloģiskā mantojuma saglabāšanai” partneri no Krievijas, Igaunijas un Latvijas. Tie ir arheologi un zinātnieki, kas turpinās veikt izpētes arheoloģiskos izrakumus Ludzas Baznīckalnā.

Līdz šim veiktajos priekšizpētes darbos iegūtas daudzas interesantas liecības un izpētīti kultūrslāņi līdz pat 14. gadsimtam. Vēsturnieki arī inspicēs Ludzas novadā esošos arheoloģiskos pieminekļus, kuriem ir potenciāls nākamajiem pētniecības darbiem.

Projekta noslēgumā ir paredzēta zinātniskā konference, kur arheologi stāstīs par rezultātiem un paudīs viedokļus par Livonijas ordeņa pils un senās latgaļu pilsētas vēsturi. Tiks veidota arī izrakumu atradumu izstāde.

Projekta ietvaros Ludzas Novadpētniecības muzejā tiek veidotas vēsturiskas aušanas un adīšanas darbnīcas. Trešdien tika uzstādītas stāvstelles, ko darinājuši Ludzas seno amatu meistari pēc 15. gadsimta steļļu paraugiem. Jau septembrī darbnīcas būs atvērtas apmeklētājiem un amatniekiem.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool