LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Peldēties atļauts

U-524-12Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” Latgales reģionālās laboratorijas Rēzeknes nodaļas pārstāvis šā gada 20. jūnijā veica ūdens paraugu ņemšanu Mazā Ludzas ezera peldvietā “Zaldātu radziņš” un Ludzas Lielā ezera peldvietā pretī Lielā Ezerkrasta ielai. Ūdens paraugi tika ņemti, lai noteiktu mikrobioloģiskos rādītājus ūdenstilpnēs attiecībā pret Escherichia coli un zarnu enterokoku koncentrāciju ūdenī. Paraugu ņemšanas vietās papildus tika veikta vizuālā peldūdens kvalitātes pārbaude (peldošie un citi atkritumi ūdenī, naftas produkti, fitoplanktona aļģu masveida savairošanās).
Testēšanas darbu veicēji informēja Ludzas novada pašvaldību, ka ūdens kvalitāte paraugu ņemšanas vietās pēc izmeklēšanas rezultātiem atbilst MK noteikumiem Nr. 608 “Noteikumi par peldvietu ūdens monitoringu, kvalitātes nodrošināšanu un prasībām sabiedrības informēšanai” un tā bioloģiskais piesārņojums un ūdens ķīmiskais sastāvs neapdraud peldētāju veselību.
Slēdziens par peldūdens kvalitāti – PELDĒTIES ATĻAUTS.

coloring.cool