LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Peldēties atļauts

20120710095821-juraPārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “Bior” Latgales reģionālās laboratorijas Rēzeknes nodaļas pārstāvis šā gada 3.jūnijā veica ūdens paraugu ņemšanu Mazā Ludzas ezera peldvietā “Zaldātu radziņš” un Ludzas Lielā ezera peldvietā pretī Lielā ezerkrasta ielai. Ūdens paraugi tika ņemti, lai noteiktu mikrobioloģiskos rādītājus ūdenstilpē attiecībā pret Escherichia coli un zarnu enterokoki koncentrāciju ūdenī. Paraugu ņemšanas vietā, papildus, tika veikta vizuālā peldūdens kvalitātes pārbaude (netipiska ūdens krāsa, ilgstoši noturīgas, nedabiskas putas, peldošie un citi atkritumi ūdenī, naftas produkti, fitoplanktona aļģu masveida savairošanās – ūdens “ziedēšana”).
Testēšanas darbu veicēji informēja Ludzas novada pašvaldību, ka ūdens kvalitāte Mazā Ludzas ezera peldvietā “Zaldātu radziņš” un Ludzas Lielā ezera peldvietā pretī Lielā Ezerkrasta ielai pēc izmeklēšanas rezultātiem pārbaudes paraugu ņemšanas vietā ir atbilstoša MK noteikumiem Nr. 608 “Noteikumi par peldvietu ūdens monitoringu, kvalitātes nodrošināšanu un prasībām sabiedrības informēšanai” un tā bioloģiskais piesārņojums un ūdens ķīmiskais sastāvs neapdraud peldētāju veselību.
Slēdziens par peldūdens kvalitāti – PELDĒTIES ATĻAUTS.

coloring.cool