LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
15°C
 
A A A

Pēc māju apsekošanas nosaka prioritātes

Pagājušā gada rudenī darbu „Ludzas apsaimniekotājā” uzsāka jauns speciālists–ēku konstrukciju būvinženieris Sergejs Soboļevs.

Lielākā daļa māju vecāko ar Sergeju jau ir pazīstami, jo pašlaik pēc noteikta grafika tiek apsekotas visas Ludzas pilsētas mājas, kas ir SIA „Ludzas apsaimniekotājs’’ pārziņā.

Kāds ir reālais ieguvums no māju apsekošanas?

Rezultātā tiek sastādīts mājas apsekošanas akts, ar ko iepazīstas visu atbildīgo dienestu speciālisti. Aktu pievieno mājas lietai. Balstoties uz šajā dokumentā fiksētajiem faktiem, mājas vecākais pieņem lēmumu, kuri darbi ir prioritāri.  Visus redzētos bojājumus fotografēju un fotogrāfijas saglabāju.

Ir gadījumi, kad iedzīvotāji nevar vienoties par kādu darbu veikšanu. Ja paredzētie darbi ir objektīvi nepieciešami, sūtu oficiālu vēstuli tiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri nepiekrīt. Pievienoju fotogrāfijas. Šis darbs palīdz māju vecākajiem pieņemt vajadzīgo lēmumu. Tas ir vajadzīgs, lai māju apsaimniekošana notiktu sistēmiski, lai nenonāktu līdz avārijas situācijām. Iedzīvotāji dažkārt gan apgalvo, ka tāpat visu zina, bet atklājas, ka bēniņos sija jau galīgi izpuvusi, ka pagrabā kāds no cauruļvadiem ir tūlīt jāmaina. Situācijas ir dažādas.

Kā notiek namu apsekošana?

Es sazinos ar mājas vecāko, ja tāda nav, tad kādu no mājas pastāvīgajiem iedzīvotājiem un vienojos par pārbaudes laiku. Apsekošanā piedalās mājas vecākais. Kopā ar viņu pārbaudām ārsienu stāvokli, apmales, notekcaurules, lieveņus, ārdurvis, logus, pagrabu (visus cauruļvadus), bēniņus, jumta segumu, nesošās konstrukcijas.

Cik nami jau ir apsekoti?

Pašlaik – 80, bet darbs turpinās, līdz būs sastādīti akti par visām 196 mājām. Ir mājas, kuras pārbaudu regulāri, piemēram 18. Novembra ielas 16. un 27. namu, jo to sienās ir plaisas. Likumdošana nosaka kārtību, kādā jāpārbauda inženierkomunikācijas.

Kādi ir biežāk konstatētie trūkumi?

Bieži mājai ir bojātas apmales, tāpēc ūdens sūcas pagrabos. Ir arī mājas, kas uzceltas zemā, purvainā vietā, un tajās ūdens pagrabos sakrājas no gruntsūdeņiem.

Ir bojātas notekcaurules, bojājumi jumta segumā. Katrā mājā ir savi prioritārie darbi.

Nevar dzīvot gadiem ilgi, mājā neko nemainot. Ja dzīvojam daudzdzīvokļu mājā, tad nevar teikt, ka man jumta remonts nav vajadzīgs, jo dzīvoju apakšējā stāvā vai arī man vienalga, kas notiek pagrabā, jo to neizmantoju.  Ja iedzīvotāji savā starpā var vienoti pieņemt lēmumu, atbalsta mājas vecāko, situācija parasti ir labāka.

Gribētos aicināt iedzīvotājus būt atsaucīgākiem, atbalstīt māju vecākos, ziņot par redzētajiem bojājumiem. Tas viss ir mūsu kopējās lietas labā.

Vanda Žulina

coloring.cool