LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Cloudy
0°C
 
A A A

Pēc 57 gadiem uz Daugavpils teātra skatuves atkal skanēs opera

577b9a637a6f6e31775863af3c3b08a331. maijā plkst. 18:30 Daugavpils teātra Lielajā zālē būs skatāma Volfganga Amadeja Mocarta operas „Teātra direktors” pirmizrāde Daugavpils teātra direktora Oļega Šapošņikova režijā. Iestudējums pārsteigs ne tikai ar pārliecinošu muzikālo priekšnesumu, bet arī ar radošu, brīžiem izaicinošu un ekstravagantu vizuālo noformējumu.

„Teātra direktors” būs operas žanra atgriešanas Daugavpils teātra repertuārā kopš pagājušā gadsimta 50. gadiem, kad tika iestudēta Verdi opera „Traviata”. Šīs Mocarta operas iestudējums piedzīvos savu pirmizrādi ne tikai Daugavpilī un Latvijā, bet arī Baltijas valstīs. Ar Latvijas Nacionālās operas solistiem, Daugavpils kamerorķestri diriģenta Aivara Broka vadībā, teātra modemā baleta trupu un aktieriem uz skatuves būs vērojams viens no senākajiem un skatītājam saistošākajiem operas veidiem – „Singspiel”.

Operas sižeta pamatā ir stāsts par teātra direktoru Franku, kura uzdevums ir izveidot aktieru un solisti trupu. Paralēli lavierējot starp mākslinieku kaprīzēm, savstarpējo cīņu un kariem par lielāku atalgojumu, Franks ir spiests iesaistīties baņķiera Eilera intrigās, lai atrisinātu teātra iekšējās un finansiālās problēmas.

coloring.cool