LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Partly cloudy
-6°C
 
A A A

Pavasaris – teritorijas sakopšanas laiks

Pavasaris vienmēr nāk ar tīrīšanas darbiem, tāpēc šajā laikā nedrīkst aizmirst, ka novada teritorijā darbojas vairāki saistošie noteikumi, kuru prasības ir jāievēro visām fiziskām un juridiskām personām.

Ludzas novada pašvaldība atgādina, ka Ludzas novada teritorijā ir spēkā esoši saistošie noteikumi Nr. 15 “Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi” un Nr. 11 “Ludzas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumu”.

Saistošie noteikumi Nr. 15 “Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas noteikumi” nosaka, ka aizliegts atkritumus dedzināt tvertnēs, urnās, kā arī mežos, dārzos, parkos, citos dabas objektos vai pilsētas vietās. Atkritumi ir jebkurš priekšmets vai viela, no kā īpašnieks nolēmis atbrīvoties, arī lapas, sausā zāle un citi tamlīdzīgi priekšmeti. Veidojot komposta kaudzes, der atcerēties arī par tās vizuālo izskatu, lai tā būtu sakopta un netraucētu kaimiņiem.

Saistošie noteikumi Nr. 11 “Ludzas novada teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” nosaka, ka teritoriju īpašnieki, nomnieki nodrošina nekustamā īpašuma teritorijas sakopšanu – zālienu nopļaušanu, apstādījumu apgriešanu, sakopt un savākt atkritumu un gružus. Jāatceras, ka ir jākopj arī īpašumam pieguļošā teritorija – grāvju appļaušana, caurteku atbrīvošana no gružiem, zāliena pļaušana.

Vēršam Jūsu uzmanību, ka 17.02.2004. MK noteikumu Nr.82 “Ugunsdrošības noteikumi” 21.pantā ir noteikts, ka zemes īpašnieks veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Kūlas dedzināšana ir aizliegta.

Rūpēsimies par vidi sev apkārt, sakopsim pagalmus, mājas, dārzus!

Ludzas novada vides inženiere

Mārīte Romanovska

Tel.: 65707130