LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Showers
8°C
 
A A A

Paula Silkāne – titula “Dižlielā dziedātāja” ieguvēja

Folkloras kopām  pavasarī ir ražas laiks. Notika vairāki nozīmīgi reģiona un valsts mēroga pasākumi.

28.martā Dricānos notika ikgadējais Ziemeļlatgales novada tradicionālās dziedāšanas konkurss “Dziesmu dziedu, kāda bija 2018”. Konkursā piedalījās arī Ludzas pilsētas ģimnāzijas 3.a un 4.a klases skolēni – trīs braši dziedātāji. Rezultāti iepriecina.

Paula Silkāne ieguva II pakāpi un titulu “LIELĀ DZIEDĀTĀJA”. Viņa izvirzīta konkursa finālam Rīgā. 22.aprīlī RTU notika fināls, kurā Paula arī izcīnīja II pakāpi un godpilno titulu Latvijas “DIŽLIELĀ DZIEDĀTĀJA”.

Uz finālu netika, bet augstu meistarību dziedāšanā parādīja Sandis Pudāns – II pakāpe, tituls “LIELAIS DZIEDĀTAJS” un Elmārs Treiņa – III pakāpe, tituls “MAZAIS DZIEDĀTĀJS”.

26.aprīlī Rēzeknes novada Makašānos notika “Pulkā eimu, pulkā teku” (PEPT) Ziemeļlatgales novada bērnu un jauniešu folkloras kopu ikgadējā skate/sarīkojums „Aiz upeitis es izaugu”, kurā piedalījās arī LPĢ folkloras kopas dalībnieki. Katrs kolektīvs uzstājās ar 7 minūšu ilgu skates programmu. Uz sarīkojumu bija ieradušies bērni no dažādiem novadiem: Ludzas, Rēzeknes, Ciblas, Andrupenes, Kaunatas, u.c. – vairāk nekā 300 dalībnieki. LPĢ folkloras kopa šoreiz ieguva I pakāpi. Skatē piedalījās LPĢ skolēni: Milana Duncāne, Sabīne Krīviņa, Jeļizaveta Matvejenko, Adriana Krivenoka, Sandis Pudāns, Elmārs Treiņa, Niks Vaškevičs, Ingus Kristiāns Ignatjevs, Aivis Bondars, Māris Bulis, Artjoms Šlapins, Kristers Miškāns, Sintija Vītoliņa un Paula Silkāne.

Sirsnīgs paldies bērniem par lielo, ieguldīto darbu gan dziedot, gan spēlējot dažādus mūzikas instrumentus, gan mācoties rotaļas un dejas.

PEPT Nacionālais sarīkojums šogad notiks 19.un 20.maijā Līvānos.

Ilga Taukača,

folkloras kopas vadītāja

Publicitātes foto: Ludzas pilsētas ģimnāzijas 3.-4. klašu  folkloras kopa

coloring.cool