LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 29. jūlijs
Vidmants, Edmunds, Edžus
Ludza
Intermittent clouds
18°C
 
A A A

Pašvaldības plāno pasākumus uzņēmējdarbības veicināšanai

DSC_039123. oktobrī Ludzā notika sanāksme par projektu izstrādi Latgales programmas ietvaros. Sanāksmē piedalījās Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu vadība, Latgales plānošanas reģiona un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, pašvaldību vadošie speciālisti.

Pasākuma ievaddaļā Ludzas novada domes priekšsēdētāja un VARAM Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits pasniedza Atzinības rakstus četriem Ludzas novada uzņēmumiem. Ministrijas atzinību DSC_0376saņēma IK „ZOVI” par ieguldījumu uzņēmējdarbības attīstības veicināšanā un jauno pakalpojumu radīšanā. Par nozīmīgu ieguldījumu lauksaimniecības attīstību un jaunu darbavietu radīšanā pateicību saņēma SIA „VINGA AGRO”, par graudkopības attīstību un lauksaimniecības zemju apsaimniekošanu – SIA „LEMURI”. Savukārt SIA „LUCIA” izpelnījās atzinību par ieguldījumu tūrisma attīstībā un Ludzas novada vārda popularizēšanā.

DSC_0378Pasākuma dalībnieki apsprieda ieceres, kuras plānots īstenot ar darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” atbalstu. Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns iepazīstināja klātesošos ar projektiem, kurus plānots iesniegt VARAM finansiāla atbalsta saņemšanai.DSC_0379

Ludzas novadā uzņēmējdarbības veicināšanai plānots īstenot vairākas aktivitātes, galvenokārt industriālo zonu sakārtošana un ielu remonts. Piemēram, paredzēts atjaunot Latgales šķērsielas un Odu ielas segumu un apgaismojumu, rekonstruēt tiltu pār Garbaru upi. Mājražotāju tīkla izveides sekmēšanai Ludzā plānots ierīkot degustācijas un produkcijas realizācijas telpas. Ražošanas vajadzībām iecerēts veikt ēkas renovāciju un pielāgošanu. Ciblas, Zilupes un Kārsavas novados tiks īstenoti līdzīgi projekti.DSC_0387

Plānotās ieceres tika apspriestas darba diskusijā. Ekspertu lomu apspriedes laikā veica VARAM Investīciju politikas departamenta Programmu vadības nodaļas vecākais eksperts Ritvars Timermanis un Reģionālās politikas departamenta direktors Raivis Bremšmits. Ministrijas pārstāvji atgādināja sanāksmes dalībniekiem par MK noteikumu nosacījumiem atbalsta saņemšanai, palīdzēja izvērtēt plānoto projektu atbilstību.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool