LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 26. jūlijs
Ance, Anna, Annija
Ludza
Clear
15°C
 
A A A

Pašvaldības kopā ar “Sadales tīklu” apspriež problēmas, aktualitātes un plānus

Ceturtdien, 26. oktobrī, Ludzā noritēja AS “Sadales tīkls” vadošo darbinieku ikgadējā darba sapulce ar Kārsavas, Ludzas un Ciblas novada pašvaldību pārstāvjiem, lai apspriestu sadarbību un jautājumus, kas saistīti ar elektroenerģijas piegādi.

“Sadales tīkls” katru gadu rīko tikšanās ar Latvijas pašvaldībām, lai informētu par to administratīvajās teritorijās realizētajiem un nākamajos gados plānotajiem elektroapgādes infrastruktūras atjaunošanas un uzlabošanas projektiem. Šajā tikšanās reizē tika pārrunāti jautājumi par elektrotīkla attīstību, ieviestajiem viedajiem elementiem, tehnoloģijām un to risinājumiem. “Sadales tīkla” pārstāvji izklāstīja par veiktajiem elektrotīklu uzturēšanas un attīstīšanas pasākumiem attiecīgo pašvaldību teritorijās un sniedza pārskatu par tuvākajos 3 gados plānotajiem kapitālieguldījumiem konkrētajos objektos.

Sapulcē tika spriests par iespējām uzlabot savstarpējo sadarbību, plānojot inženierkomunikāciju pārbūvi vai pašvaldību attīstības un vides uzlabošanas projektus. Atkārtoti pārrunāts aktuālais jautājums par bezsaimnieku elektrotīkliem. Piemēram, vasarnīcu (dārzkopības kooperatīvo sabiedrību) teritorijās joprojām ir bezīpašnieka elektrosadales tīkli, kurus neviens neapkalpo, un to tehniskais stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību un veselību. “Sadales tīkla” pārstāvji aicināja pašvaldību vadību atgādināt Ekonomikas ministrijai par nepieciešamību veikt pasākumus to legalizācijai.

Lai samazinātu izdevumus par elektroenerģiju, ko nodrošina efektīva elektrotīkla pieslēguma jaudu izmantošana, pašvaldības turpina vērtēt elektroenerģijas patēriņu savos pieslēgumos un to atbilstību pieslēguma jaudai.

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

coloring.cool