LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 17. oktobris
Karīna, Gaits
Ludza
Cloudy
7°C
 
A A A

Pašvaldība ir iesaistījusies vērienīgā izglītības un dabas aizsardzības projektā

picture2Ludzas novada pašvaldība ir iesaistījusies projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” īstenošanā. Šis projekts tiek veltīts Latgales kongresa simtgadei.

Projekta pasākumi tiek rīkoti, īstenojot Latvijas vides aizsardzības fonda multisektoriālā projekta “Latvijas vides un dabas vērtību cildināšana godinot Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadi” aktivitāti.

Projekta atklāšanas forums notiks Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā š.g. 25. novembrī. Forumā tiks apspriesti svarīgākie jautājumi un valsts līmenī risināmie uzdevumi, lai veidotu augstvērtīgu vides un reģionālo politiku Latvijā un Latgalē. Rēzeknes pasākumā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, Saeimas Ilgtspējīgās attīstības komisijas vadītāja Laimdota Straujuma, Latvijas Pašvaldību priekšsēdētājs Andris Jaunsleinis un daudzi citi valsts institūciju vadošas amatpersonas, nozaru ministriju eksperti, uzņēmēji un vairāku nevalstisko organizāciju pārstāvji. Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele piedalīsies šajā forumā un teiks uzrunu.

Forumā izteiktie ekspertu secinājumi un izvirzītie priekšlikumi detalizētāk tiks apspriesti Ludzā 2017. gada 27. janvāra diskusijā „Kā sasaistīt vides aizsardzības iniciatīvas ar pētniecību un uzņēmējdarbību? Latgales novadu pieredze”, kurā piedalīsies pašvaldību, nozaru ministriju, augstskolu un pētniecības institūtu pārstāvji, uzņēmēji un citi eksperti.

Uzsverot projekta nozīmīgumu Latgales plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētāja, Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele norāda: “Šajā izglītības, dabas aizsardzības un uzņēmējdarbības apjomīgā projekta īstenošanā esam iekļāvušies, lai būtiski uzlabotu uzņēmējdarbības atbalsta sistēmu, veicinātu Latgales dabas bagātību apzināšanu un to izmantošanu uzņēmējdarbības attīstībā. Ludzas uzņēmējiem ir vajadzīga palīdzība, ieguldot naudu zinātnisko pētījumu veikšanai (piemēram, medicīnas tūrisma un kosmētikas ražošanas jomā).”

Projekta noslēguma forums “Ilgtspējas faktori un dabas vērtību saglabāšana Latvijas nākamajos simts gados” notiks Latgales kongresa vēsturiskajā datumā 2017. gada 28. aprīlī Rēzeknē.

Projekts „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” veltīts Latvijas simtgadei un tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas finansiālu atbalstu.

 Informē Andra Mangale

Projekta „Latvijas ilgtspējas dimensijas – izglītoti cilvēki un dabas vērtību saglabāšana” koordinatore

coloring.cool