LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

Pasniegti pašvaldības apbalvojumi

18. novembrī Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svinībās Ludzas Tautas namā tika sveikti pašvaldības rīkotā konkursa “Ludzas Novada Goda pilsonis” un konkursa “Ludzas novada gada cilvēks” nominanti.

 “Ludzas novada Goda pilsonis” ir augstākais pašvaldības apbalvojums. Tas tiek piešķirts cilvēkiem par sevišķiem nopelniem Ludzas novada labā.

Šogad augstais apbalvojums “Ludzas Novada Goda pilsonis” tika piešķirts uzņēmējam, SIA “ARIOLS” īpašniekam Jakovam Locovam (pēc nāves). Lēmums par to tika pieņemts 9. novembrī Ludzas novada pašvaldības Domes sēdē. Apbalvojums piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu Ludzas novada uzņēmējdarbības attīstībā, darba vietu radīšanā un infrastruktūras sakārtošanā. Naudas balvu EUR 300 apmērā (pēc nodokļu nomaksas) nolemts piešķirt Jakova Locova piederīgajiem.

J. Locovu apbalvojumam virzīja deputāti Aivars Meikšāns, Arturs Isakovičs, Jevgenija Kušča. Pieteikumā akcentēts, ka 1993. gada 4. novembrī Jakovs Locovs izveidoja un laika gaitā attīstītja SIA “ARIOLS”, kura kļuvusi par Baltijas valstu līderi pusfabrikātu un saldēto pelmeņu ražošanā. SIA “ARIOLS” ir viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem un darba devējiem Ludzas novada teritorijā, kurš nodrošina darba vietas 84 iedzīvotājiem. Jakovs Locovs ir sniedzis nozīmīgu ieguldījumu Ludzas novada uzņēmējdarbības attīstībā, vienmēr atbalstījis Ludzas novada izglītības, sporta un kultūras iestādes, piešķirot finansiālo atbalstu infrastruktūras sakārtošanai un pasākumu organizēšanai un popularizējis Ludzas novadu.

Līdz 1. novembrim bija iespēja pieteikt pretendentus konkursam “Ludzas novada Gada cilvēks” 10 nominācijās, atzīmējot cilvēka ieguldījumu savā darbības jomā un novada atpazīstamības veicināšanā. Pieteikumi netika iesniegti nominācijās: „Gada cilvēks”, „Gada cilvēks sportā”, „Gada mecenāts”. Tika pasniegtas balvas 7 nominācijās, katrā – arī naudas balva 50 eiro apmērā.

Nominācijā “Gada cilvēks izglītībā” balva piešķirta Inetai Misānei, Ludzas pilsētas ģimnāzijas skolotājai. Sākumskolas skolotāja Mg.paed. Ineta Misāne aktīvi ievieš mācību darbā interaktīvās tehnoloģijas un metodes. Dalās ar pieredzi savā skolā, citos novados un valstīs. Kopā ar audzināmo klasi iesaistās valsts līmeņa konkursos.

Nominācijā „Gada cilvēks kultūrā” balva piešķirta Valentīnai Razumovskai, Ludzas Tautas nama direktorei. Visa viņas dzīve ir saistīta ar kultūru, gandrīz 23 gadus viņa ir Ludzas Tautas nama direktore. Viņas pieredze, zināšanas un ilggadējs, godprātīgs darbs dod ieguldījumu Ludzas novada kultūras dzīves attīstībā. Liels ir V. Razumovskas ieguldījums Ludzas pilsētas jubilejas svētku rīkošanā šovasar. Viņa ir vairākas reizes apbalvota ar Atzinības rakstiem.

Nominācijā „Gada cilvēks medicīnā” balva piešķirta  Olgai Kustrovai, stomatoloģei. Ludzas poliklīnikā viņa sāka strādāt 1973. gadā, pēc Rīgas Medicīnas institūta absolvēšanas. Te ir viņas vienīgā darba vieta. Būdama augsti kvalificēta speciāliste, O. Kustrova ieguva pacientu atzinību un cieņu.

Nominācijā „Gada cilvēks valsts iestāžu un pašvaldības darbā” balva piešķirta Agritai Kopeikai, Ludzas novada pašvaldības sekretārei. No pieteikuma: “… Agrita Kopeika ir no klusajiem, neuzbāzīgajiem novada pozitīvā tēla veidotājiem, jo mēs visi zinām, ka nākot pie Ludzas novada vadības uz pieņemšanu, pirmā komunikācija ir ar smaidīgo, laipno sekretāri Agritu, kura var atbildēt uz jebkuru jautājumu vai dod kādu prātīgu padomu…”

Nominācijā „Gada cilvēks savā amatā” balva piešķirta Olgai Meirānei, SIA “Ludzas apsaimniekotājs” apzaļumošanas un labiekārtošanas iecirkņa vadītājai. Šajā iecirknī strādā 12 gadus. Ir atbildīgs, apzinīgs darbinieks, neatsakās strādāt arī ārpus noteiktā darba laika, ja tas ir nepieciešams uzņēmuma interesēs.

Nominācijā „Gada jaunietis” balva piešķirta Raivim Isakovičam, LPĢ 12. klases audzēknim. Aktīvi līdzdarbojas savas skolas, pilsētas un novada sabiedriskajā dzīvē. Raivja hobijs – video filmēšana, videomateriālu veidošana, piedalīšanās dažādo konkursos. Darbojoties jauniešu projektā “LudzaTV”, palīdzējis tapt kultūrvēsturiskiem materiāliem.

Nominācijā „Mūža ieguldījums” balva piešķirta Valentīnai Komulei. Dzīvo Rīgā. Bet daudzi viņu atceras kā rajona Kinodirekcijas vadītāju. Kino jomā Ludzā Valentīna nostrādāja 35 gadus. Aktīvi piedalījās pilsētas sabiedriskajā dzīvē. Ilgus gadus bija Kultūras darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja un Ludzas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja.

Gatavojot informāciju, izmantoti fragmenti no pieteikumu tekstiem.

Svetlanas Rimšas foto

Vairāk fotomirkļu no pasākuma – Foto galerijā

coloring.cool