LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 20. maijs
Venta, Salvis, Selva
Ludza
Mostly cloudy
11°C
 
A A A

Parakstīta vienošanās par projekta “Ludzas 2.vidusskolas infrastruktūras pielāgošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem” īstenošanu

Projekta ietvaros ir veikti šādi būvdarbi: – sanitārtehniskā mezgla, kas pielāgots personām ar kustību traucējumiem, izbūve ēkas pirmajā un otrajā stāvā; mācību kabinetu durvju nomaiņa un durvju aiļu paplašināšana līdz ar to nepieciešams veikt iekštelpu apdares darbus; nojaucot sliekšņus, nolīdzinot grīdas, nepieciešama jauna grīdas klājumu ierīkošana. Kā arī apakšaktivitātes ietvaros plānots veikt lifta izbūvi uz ēkās otro stāvu, jo vispārējās izglītības iestādes augšējā stāvā var nokļūt tikai pa kāpnēm. Lai nodrošinātu lifta konstrukcijas izbūvi ir nepieciešama telpu pārplānošana un jaunu sienu izbūve.

Tā kā projekta “Ludzas 2.vidusskolas infrastruktūras pielāgošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem” īstenošana ir uzsākta jau 2009.gada 19.janvārī lielākā daļa darbu ir jau paveikti. Maija mēnesī darbi tika apturēti (nepietiekamu finanšu līdzekļu dēļ), bet jūlijā darbi ir atsākušies un pašlaik notiek gājēju celiņu, ietvju un pandusa izbūves darbi, kuri nodrošinās personām ar kustību traucējumiem ērtu piekļuvi ēkai.

Nodrošinot vispārējās izglītības iestādes, Ludzas 2.vidusskolas, pielāgošanu izglītojamajiem ar funkcionālajiem traucējumiem – skolēniem ar kustību traucējumiem nevajadzēs meklēt īpašās apmācības formas, bet katrā rajonā būs vismaz viena vispārējās vidējās izglītības iestāde, kurā varēs mācīties šie skolēni. Iespēja saņemt ERAF līdzekļus ir nozīmīgs atbalsts Ludzas 2. vidusskolai, jo īstenojot šo projektu Ludzas 2.vidusskolā tiks integrēti izglītojamie ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem pašlaik tiek nodrošināta mājapmācība, kas savukārt nodrošinās vienādas iespējas iegūt atbilstošu izglītību skolēniem ar speciālām vajadzībām.

Projekta kopējās izmaksas ir 98 392,00 lati, 85% no tā jeb 83 633 latus finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds, 7,5 % jeb Ls 7379,00 ir valsts budžeta dotācijas pašvaldībām un 7,5% jeb 7380,00 latus līdzfinansē pašvaldība.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.

coloring.cool