LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
21°C
 
A A A

Par projekta ,,Darīt kopā – II” īstenošanu

Lēniem soļiem  ir  pienācis  pavasaris.  Noslēgumam  tuvojas  arī  projekts  ,,Darīt kopā  – II”, kuru oranizēja Rīgas   Izglītības un  informatīvi metodiskais centrs (RIIMC)  sadarbībā  ar Britu  padomi (British Council).

Šajā projektā visa mācību gada garumā darbojās vairākas vispārizglītojošās skolas no Rīgas un Pierīgas, skolas no Viļānu novada, Ludzas 2. vidusskola un Ludzas pilsētas ģimnāzija. No Ludzas pilsētas  ģimnāzijas projektā darbojas pedagogi Līga Arcihoviča un Lidija Krokša, no Ludzas 2.vidusskolas  – Līga Špundere un Ināra Grišakova. Projektā tika aicināti piedalīties 8.- 9. klašu audzēkņi. Projekta īstenotāji joprojām ļoti cer , ka noslēgumā visi varēs tikties arī klātienē. Un šī tikšanās ir paredzēta Ludzā.

Projekta īstenošanas laikā visiem iesaistīto skolu pedagogiem notika vairākas attālinātās nodarbības ZOOM  platformā. Projektā iesaistītie pedagogi nodarbību laikā dalījās pieredzē, saņēma no projekta vadītājiem jaunas zināšanas. Īpaši vērtīga bija nodarbība par prezentācijas veidošanu. Katrs projekta dalībnieks varēja pasmelties jaunas idejas un iedvesmas mirkļus. Nodarbību vadītājas uzmanīgi uzklausīja stāstījumus par to, kā katras skolas pedagogi un jaunieši iesaistījušies projektā. Paldies nodarbību vadītājām Kristīnei Ļeontjevai un Ilzei Zvejniecei!

Ļoti interesantu ideju projekta laikā īsteno, savā starpā sadarbojoties, Rīgas 33. vidusskola un Rīgas 19.vidusskola.Vispirms vienas skolas skolēni sameklē un nofotografē dažādus interesantus vēstures vai mākslas objektus, kas atrodas skolas apkārtnē. Šie objekti var būt ļoti dažādi: interesants bruģis, mājas siena, piemineklis u.c. Savukārt otras skolas skolēni pēc fotogrāfijām cenšas atpazīt uzdotos objektus. Tā ir ne tikai interesanta spēle, bet arī vēstures un novadpētniecības stunda!

Viļānu vidusskolas skolēni plāno izdod avīzi ,,Prieka vitamīns!”, kas veltīta joku dienai 1. aprīlim.

Arī Ludzas pilsētas ģimnāzijas un Ludzas 2.vidusskolas audzēkņi – projekta dalībnieki  gatavo materiālus prezentācijai.Tiek apzinātas Ludzas pilsētas vietas, kas vislabāk patīk jauniešiem, kur viņi var patīkami un lietderīgi pavadīt brīvo laiku un gūt iedvesmu.

Paldies projekta organizatoriem par kancelejas precēm, kas noderēs projektā iecerēto praktisko uzdevumu veikšanai.

Informāciju sagatavoja Jolanta Strogonova,

Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes

galvenā speciāliste izglītības jomā

 

coloring.cool